1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. BU PROJEDE ANTEP KOKUSU VAR
BU PROJEDE ANTEP KOKUSU VAR

BU PROJEDE ANTEP KOKUSU VAR

Severoğlu İnşaat önemli bir konut projesine imza attı ve Gaziantep Konakları'nda yaşam için düğmeye bastı.

A+A-

Oldukça iddialı olan ve her ayrıntının düşünüldüğü Gaziantep Konakları'nda Severoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Severoğlu ve iş ortağı kızı Mimar Ceren Severoğlu Uğurluer, tanıtım yaptı.  11 adet Antepevi'nin bulunduğu Gaziantep Konaklarında bir sokağın ismi Heyeti Merkezi Başkanlığı yapan Ferit Bey, diğeri ise Çete lideri Boyno oldu.

GELENEKTEN GELECEĞE GAZİANTEP

Konaklarda keçehane yokuşu, çeşme meydanı ve çınarlı kahvenin olması da dikkat çekti…  Bir diğer ayrıntı ise, konaklarda zeytin, incir, şekerpare ve Trabzon hurması ağaçlarıyla ile 22 yaşında manoyla ağacıydı. Serveroğlu, "Bizim projemiz gelenekten geleceğe Gaziantep.. Ben gelenekçi, kızım Ceren ise yenilikçi.. Zaman zaman fikirlerimiz çatıştı ama ortaya çok iyi bir iş çıkardık" dedi. 

60 KONUT, 11 ADET KONUK VAR

60 konutluk lüks daire ve 11 adet konağın bulunduğu Gaziantep Konaklarında,  mimari tasarımı 1 yıl sürdü. Projede geçmişten bugüne uzanan çeşme, hamam, sebze kurutmalıkları ve kuş pencereleri gibi değerlere de yer verilirken, bugünün koşullarında tercih edilen havuz, sauna, merkezi uydu sistemi, uzaktan kontrol edilen akıllı ev sistemi, satranç oyun alanı gibi detaylar da unutulmadı. 

SEVEROĞLU: İLK OLMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ 

Severoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Severoğlu, gezi sonrası basın mensuplarıyla biraraya geldi. Kızı Ceren Severoğlu Uğurluer ile birlikte konakları anlatan Severoğlu, "İlk olmanın gururunu yaşıyoruz" dedi. 

KUSURSUZ BİR YAŞAM ALANI

Gaziantep konaklarının geçmişten günümüze yansıyan kusursuz bir yaşam alanı sunduğunu anlatan Severoğlu, "40 yıla yakın sektör deneyimi ile ilklere imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Dünyanın insan eli yetişen en büyük çam ormanı olan özellikle apartman bloğundaki konutların balkonları, oturma odaları ve mutfakları ve salonları önü hiç kapanmayan bir orman manzarasına sahip bir konak. Tarihi antep evlerinden esinleyerek yaptığımız özgün konaklarımız tamamen doğal malmezelerden oluşuyor. 1 yılı aşkın bir sürede tamamladığımız,  her detayını özenle yaptığımız projemiz bizim için çok önemli" dedi. 

40 TANESİ 4+1 

Projenin 3 bloktan oluştuğunu ve 40 tanesinin 4+1, 20 tanesinin de 5+1 lüks konutların yanı tarihi Antep evleri mimarisinin tüm hatlarıyla taşındığı 11 adet konaktan oluştuğunu anlatan Severoğlu, "Erikçe’de doğayla baş başa bir yaşam keyfi yaşatmak için inşa edilen ve hayatı merkez alan tasarım anlayışımızla yaşamı tamamen değiştirmeyi hedefliyoruz. Gaziantep Konakları hem şehir merkezine ulaşım kolaylığı sunan bir güzergaha sahip, hem de doğa ile baş başa kalabileceğiniz bir bölgede. Projemiz; dünyanın insan eliyle yetiştirilen en büyük ormanlarından biri olan Dülük Ormanlarının Erikçe Bölgesinde yer alıyor” dedi.

TRAFİK YOĞUNLUĞUNDAN KURTULACAKSINIZ

Severoğlu, "Bu alanda yoğun trafikten kurtulacaksınız. Bölge hem şehrin içinde, hem dışında. Burada imar planında İbrahimli2'ye 35 metrelik bir yolla bağlanan toplu taşıma güzargahı bir kaç yılı içinde yapılacak" diye konuştu. 

DAİREYİ ALANLAR MUTLU

Projede A'dan Z'ye herşeyin planlandığını ve akıllı sistemin mevcut olduğunu belirten Severoğlu, "Bunun dışında anında devreye giren jenetarör var. site sakinleri ve misafirlerle ilgili her bağımsız 2 kapalı garaj var. Kapalı kameralı güvenlik sistemi, yangın söndürme sistemi ve egzos emisyon sistemi bulunuyor. 

Yani yatırım amaçlı buradan konut alanlar mutlu oluyor" 

GAZİANTEP'TE YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

"Gaziantep bizim. Biz Gaziantep'te yaşamaya devam edeceğiz" diyen Severoğlu, "Gaziantepliler hiç bir şey yokmuş gibi yaşamaya devam etmeli. Biz öyle aşarız böyle sıkıntıları. Ben bunların hepsinin aşılacağını inanıyorum. geleceğimiz de geçmişimiz de Gaziantep. Bütün Anteplilerde bu meseleye böyle bakmalı böyle yaşamamalılar" şeklinde konuştu. 

BÖYLE YAPILARA İHTİYAÇ VAR

Kentte buna benzer yapılara ihtiyaç olduğunun altını çizen Severoğlu, "Keşke merkezde çok katlı yapılardan vazgeçilse ve hepsi 3 ya da 4 katlı binalar olsa. Ama mevzuata göre hareket etmek durumundayız" dedi. 

PARÇALANMIŞLIĞI ORTADAN KALDIRDIK

Severoğlu, "Gazianteplilerin çoğunun üç hatta dört evi olanlar var. Yazlıkları. bağ evleri. Başka illerde evi olanlarda var. Biz bu parçanmışlığı ortadan kaldıracak bir proje yaptık aslında. Mekan değişikliği aramayan için burası bir tatil alanı aynı zamanda. Bu projenin ayrı bir özelliği daha var. Türkiye'de son dönemlerde yapılan benzer konutlarda sosyal mekanlar müteahhitlerin kendi uhtesinde yani şahsi malları. Yani site sakinleri bir ücretsiz, sonra ücretli kullanıyor. Ama burada daire alan herkes herşeyi satın almış oluyor. Yani 5 sene bir sürpriz yok" 

ÖZGÜN TASARIM

Severoğlu, “Kızımla proje tasarım aşamasında, çok ciddi fikir çatışmaları yaşadık. Ben geleneksel yapılardan vazgeçmek istemiyordum, kızım da modern bugünün mimari çizgilerine özgün bir çalışma yapmak istiyordu. Bu projede hem benim hem de kızımın istediği oldu. Hem konaklarda hem de lüks dairelerde, benim istediğim eski evlerin hemen büyük bölümünde bulunan dolaplar, kuş pencereleri gibi, çeşme yada kurutmalık gibi bir çok eski değerleri de özgün bir şekilde tasarladık. Eskiden yaşam alanlarında hayvanlar bile unutulmazdı. Onun için konakların kapıları deve geçecek kadar büyük olurdu. Evlerde hayvanlar için de pencereler olurdu. Bu nedenlerden biz de kuş pencereleri yaptık" 

HAMAM, HAVUZ ÇOCUK KULÜBÜ

"Her yaştan insanın tatilini bile geçirebileceği bir yerde ömür boyu yaşam imkanı sunduk" diyen Severoğlu, "Projede cep sinemasından, masa tenisine, hamamlardan spor salonuna açık kapalı yüzme havuzlarından kafeteryalara kadar her ayrıntıyı düşündük. En önemlisi ise çocukların vakit geçirebileceği çocuk kulübü de projemizde yer alıyor. Gaziantep Konakları, eşsiz mimari özellikleri ve fonksiyonel tasarımının yanı sıra kullanılan malzemelerin kalitesiyle de en üst seviyede yer almaktadır” dedi.

SEVEROĞLU UĞURLUER BİLGİ VERDİ

Mimar Ceren Severoğlu Uğurluer, konaklarla ilgili bilgi verdi. Alanan özel imar modlu bir arazi olduğunu belirten Uğurluer. "Çok fazla kuralı olan bir araziydi. Projenin 1,5 yıl sürmesinin nedeni buydu. Proje bizi çok heyecanlandırdı. Gaziantep Konakları ismi Gaziantep aşkımızdan ileri geldi. Projemizde en iyi malzemeler kullanıldı. Gaziantep'in yaşam fikri modern blokları etkisi altına aldı. Geleneksel fikri sürdürürken, iç mekanda da çok daha çağdaş modern çözüm yapılar ortaya çıktı" dedi. 

ZEVKLİ BİR PROJE

Uğurluer, “Babam ile zaman zaman fikir çatışması yaşadık ama gerçekten çok zevkli bir proje, bir tasarım oldu. Kendimiz için istediğimiz, gelecekten geleneğe her şeyi bu projede bir araya getirdik. İnsanların hayalindeki bir yaşam alanı oluşturduk. Bunu babamla başarmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.