1. YAZARLAR

  2. Baler Fidan

  3. Bu işi idam paklar
Baler Fidan

Baler Fidan

Yazarın Tüm Yazıları >

Bu işi idam paklar

A+A-

“Bir insanın öldürülmesini  insanlığın öldürülmesiyle” eş tutan bir dinin mensupları olarak hergün bir kadın cinayetine şahit oluyoruz...

Tarsusta yakılarak  katledilen Genç Özgecanın durumu bizleri çok üzdü, yüreklerimiz yandı, 3 kız çocuğu babası olarak beni ve benim gibi milyonları endişelendirdi...

Yeter Artık... Tecavüz ve Çocuk cinayetlerine idam için geç kalınmış sayılmaz, bu vahşetlerin, kadın cinayetlerinin önüne geçmek için İDAM ŞART OLDU...

Tüm Türkiye bu vahşi olayı konuşup gerçekleştirenleri lanetlerken,

Bazı provakasyon  simsarlarının olay üzerinden meshepcilik ve siyaset yapmak derdinde olduğuna şahit oluyoruz. 

Bu olay siyasi malzeme yapılmayacak kadar hassas bir konu .

Çünkü hangi ırk , hangi din hangi mezhepten Olursa olsun hiçbir genç, hiçbir kadın hiçbir insan buşekilde ölmeyi hak etmiyor.

Hangi görüş hangi fikirden olursa olsun hiçbir Allahın kulu böyle şerefsiz canilerin arkasında duramaz...

Bu elim olay sonrası bakanlar,  vekiller, siyasetçiler tecavüz suçluları için idamın yeniden uygulanmasını istiyor...

Samimi  iseniz buyurun çalışma yapın verin tekliflerinizi getirin idamı...

Gelsin idam, ki bu tür şerefsizlikleri akıllarından geçirenler böyle bir canilige teşebbüs etmesin. 

Bilsin ki can yakarsa kendi canı daha çok yanar...

Evet iş siyasilere takibi STKlara düşüyor. 

Şimdiye kadar toplum bir konuda bu kadar hassas olmamıştı, sonucu ne olursa olsun  bu rüzgârı degerlendirmek te fayda var.. .

Yıllarca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yapan Sayın  Fatma Sahin in “bu tür sapıklar Hadım  edilsin” teklifi çok doğru.

Ancak Fatma Hanim bakanken aklın neredeydi,  yada ne yaptın demeden edemiyor insan...

Yazacak çok şey var, esnaf protestosunda gaz sıkmak istemeyen polisin durumu ve ona baskı yapan amirlerini bir sonraki yazımızda değinmezsek ayıp olur.

Gaziantepte yaşanan bu utanç verici duruma duyarsız kalmak Antebe yapılan en büyük ayıp olur...

Sevgili Mustafa  Sönmezin güzel yazısına kayıtsız kalmakta onu ayıp olurdu. ..

Gerçekten de yanlış olan bir şeyler var, tüm süslemelere rağmen işler yolunda gitmiyor.

Bizden olmayan herkesimi düşman, hain, satılık ilan ediyoruz...

 

“YANLIŞ OLAN BİR ŞEYLER VAR

 

Olmuyor beyler olmuyor;

Öyle televizon kanallarına,gazetelere beyanat vermekle olmuyor,kürsülerde atıp tutmakla,birbirinizi veya birbirimizi suçlamakla olmuyor,sen yapamıyorsun demekle,senin zamanında da böyleydi demekle de olmuyor.Milli gelirimiz şu kadar oldu,ihracatımız şöyle arttı,ithalat böyle oldu demekle de olmuyor.Meclis kürsülerinde atıp tutmakla,birbirinize hakaret etmekle,kavgayla dövüşle hiç olmuyor.

    Dağıtılan milyonlarca ton kömüre rağmen,yapılan yardımlara rağmen insanlar çöplüklerde yakacak topluyorsa,yemek artıkları topluyorsa;hala sokaklarda yatan evsiz barksız insanlar varsa,soğuktan donarak ölen insanlar varsa ve ortalama bir evin aylık kirası asgari ücretin üzerinde ise bu ülkede birşeyler ters gidiyor demektir.

    Maden ocaklarında çalışanlar can veriyorsa,inşaatlarda çalışanlar can veriyorsa,trafik kazalarında hala bir savaştan bile daha fazla insan hayatını  kaybediyorsa bu ülkede yolunda gitmeyen yada eksik olan birşeyler var demektir.

    Gencecik filizler uyuşturucu batağına saplanmışsa,sokak aralarında uyuştucudan ölen insanlar varsa ve uyuşturucu ilkokullara dahi giriyorsa yanlış olan birşeyler var demektir.

    İnsanlar evlerinde dahi kendilerini güvende hissetmiyorsa;iş yerlerini,evlerini güvenlik kameralarıyla donatıyorsa,çocuklarını gönül rahatlığıyla okula yolcu edemiyorsa ve okul önlerinde çocuklarını bekliyorsa;eşlerini işe uğurlarken ‘acaba sağ salim döner midüşüncesiyle uğurluyorsa yolunda gitmeyen birşeyler var demektir.

 

    20 yaşında bir kız evine gitmek için bindiği dolmuşta insanlık dışı uygulamaya maruz kalıp yakılarak katlediliyorsa;insanlar,sokaklarda,caddelerde,parklarda gönül rahatlığıyla yürüyemiyorsa;bebelere,çocuklara,kadınlara taciz,tecavüz ve şiddet uygulanıyorsa;sokak ortasında insanlar bıçaklanıp kurşunlanıyorsa,kelimelerin ne sözle nede yazıyla anlatamıyacağı kadar yanlış olan birşeyler var demektir.

    İktidarı-muhalefeti,eğitimcisi-öğretimcisi,polisi-askeri,savcısı-hakimi,gazetecisi-televizyoncusu kim üzerine ne kadarını alınıyorsa haberiniz olsun;İNSANLIK KANGREN OLMUŞ TOPLUM CAN ÇEKİŞİYOR ki hepimiz bu toplumun bir parçasıyız ve de hepimiz suçluyuz.Görmediğimiz,duymadığımız,sessiz kaldığımız,tepkisiz kaldığımız için.

    Kardeşce,sevgiyle,saygıyla,acıların değil mutlulukların yaşandığı,güzel bir Türkiye için ne yapılması gerekiyorsa onu yapın-yapalım BAŞKA TÜRKİYE yok...”

 

 Yüreğine sağlık  Mustafa Sönmez kalın sağlıcakla...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.