1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. BRAVO EROL ÖĞRETMENE
BRAVO EROL ÖĞRETMENE

BRAVO EROL ÖĞRETMENE

Cinderesi'nde bulunan Karacaoğlan Ortaokulu'nda görev yapan Türkçe Öğretmeni Erol Güngör, öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak için Kavaklık Parkı'nda okuma etkinliği gerçekleştirdi.

A+A-

Bu etkinliğin Gaziantep’te başka okullara da örnek olmasını isteyen öğretmen Güngör, "Kavaklık Parkı'nda bir kez olsun kitap okuyana rastlayamadım.  Burada kitap da okunabileceğini öğrencilerimle göstermiş oldum. Bu etkinliği sosyal bir sorumluluk projesine çevirmek istiyorum" dedi.

KİTAP OKUMA ORANI ÇOK DÜŞÜK

Türkçe öğretmeni olarak öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmanın en büyük görevi olduğunu belirten Güngör, "Ülkemizde maalesef kitap okuma oranı çok düşük. Yıllarca Türkçe ve edebiyat dersi görüyoruz ama kitap okumuyoruz. Bu ciddi bir çelişkidir. Bunun üzerine düşünülmesi ve gerekli önlemlerin alınması gerekiyor. Gelişmiş ülkelerin hepsinde okuma oranı çok yüksek. Muasır medeniyet seviyesine çıkmanın anahtarlarından biri de okumaktır. Öğrencilerime okuma alışkanlığı  kazandırmak için uğraşıyorum" diye konuştu.

AMAÇ FARKINDALIK YARATMAK

Okulun bulunduğu bölgede maalesef ailelerin eğitim konusunda çok duyarsız olduğunu dile getiren Güngör, "Bir kitap aldıramadığımız aileler var. Tüm bu engellere  rağmen okul olarak çocukların okuma alışkanlığı kazanması hususunda çaba harcıyoruz.  Bu yıl Kavaklık Parkı’nda ilkini gerçekleştirdiğim doğada kitap okuma etkinliğini, okulumuzda geleneksel hale getireceğim. Her yıl bu etkinliğini büyüterek gerçekleştireceğim. Kavaklık Parkı gibi halka açık bir alanda bu etkinliği gerçekleştirmemin bir sebebi de farkındalık yaratmaktı" dedi.

EĞİTİM-ÖĞRETİM OKULLA SINIRLANDIRILMAYACAK

'Kavaklık'ta bir kez olsun kitap okuyana rastlayamadım' diyen Güngör, "Burada kitap da okunabileceğini öğrencilerimle göstermiş oldum.  Bu etkinliğin Gaziantep’te başka okullara da örnek olmasını istiyorum. Ayrıca seneye öğretmen arkadaşlarımla iş birliği içinde olarak farklı okulların da katılımını sağlayıp bu etkinliği sosyal bir sorumluluk projesine çevirmek istiyorum. İnanıyorum ki  öğrencilerimiz okuduğu sürece öğrenmeye devam edecek ve eğitim-öğretim okulla sınırlandırılamayacak" şeklinde konuştu. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.