1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

  3. <b>Pazar geliyor, Güzelbey'in dikkatine</b>
Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

<b>Pazar geliyor, Güzelbey'in dikkatine</b>

A+A-

Söyleyeceklerim gerçekten önemli.. Önemini bilenler, pazar günleri hayvanat bahçesine gitmek isteyen yerli yabancı sayısı binleri bulan araç ve yaklaşık onbine yakın insanlar.. Bir de aynı gün Burç istikametine gidenler..
Pazar günü bir trafik keşmekeşi, bir rezillik var, ancak yaşayan anlayabilir.. İnanın şaka yapmıyorum, palavra da atmıyorum..
Burada hafta arası sıkıntı yaşanmıyor, hatta cumartesi bile o kadar değil.. Ama pazar günü var ya, pazar günü..
İşte o gün, Burç kavşağından itibaren hayvanat bahçesinin giriş kapısına kadar kıyamet kopuyor.. Kilometrelerce kuyruk oluşuyor.. Kuyruk da öyle basit ve hemen düzelecek cinsten değil..
Bilmeyenleriniz veya gitmeyenleriniz için belirtmekte yarar görüyorum.. Son dönemlerde Büyükşehir Belediyesi, Burç kavşağından itibaren Hayvanat bahçesi önü dahil olmak üzere, uygulama oteli ve çevre yolunun köprüsüne kadar inanılmaz işler başardı.. Artık burada eskisi gibi azrail'in kol gezdiği yol yerine, modern, gidiş- gelişi olan, ayrıca kör noktaların uzun çalışmalar sonrası düzeltildiği mükemmel bir yol yapıldı..
Ama pazar günleri burada trafik müthiş biçimde aksıyor.. Yol geniş olmasına karşın, bazen 4 sıra yan yana dizilen araçlar maalesef trafikte kilitlenip kalıyor.. Sadece bir örnek verirsem nasıl olduğunu daha iyi tahmin edersiniz..Yaya olarak Burç kavşağından Hayvanat bahçesine 5-6 dakika ulaşırsınız, araçla bu bir dakikayı bile bulmaz.. İşte pazar günü aynı mesafeyi araçlar ancak YARIM SAAT'te geçebiliyorlar.. Şikayet üzerine gittim ve trafiğin içine bende düştüm, hakikaten söylenenlerin gerçek olduğunu bizzat yaşadım..
İşte yine pazar geliyor ve insanlar yine perişan olacak..
Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Asım Güzelbey'in, ya emniyet müdürlüğü trafik yetkilileriyle, eğer olmazsa, kendi trafik zabıtasıyla bu kilitlenmeyi önlemenin çözümünü bulacaklarını tahmin ediyorum.. Bunun için önerimden birisi burç ormanlarına girişteki tek gişeyi, pazar günü çift sayıya çıkartmak olabilir. Ayrıca Burç istikametine gidenler için, hayvanat bahçesine kadar olan bölüme kadar geçici olarak ayrı hat oluşturulabilir..Böylece hiç olmazsa hayvanat bahçesine gidenlerle aynı sıkıntıyı yaşamazlar..
Evet, bu pazar yine gidecek ve göreceğiz.. Bakalım nasıl bir önlem alınacak doğrusu merak ediyorum..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.