1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Böyle ihale görülmedi
Böyle ihale görülmedi

Böyle ihale görülmedi

Vali Konağı'nın yeri Ticaret Merkezi ve benzin istasyonu ihalesinden inanılmaz sonuç çıktı. 2 yıl bina yapımı süresince ayda 10 bin TL ödeyecek olan...

A+A-

Vali Konağı'nın yeri Ticaret Merkezi ve benzin istasyonu ihalesinden inanılmaz sonuç çıktı. 2 yıl bina yapımı süresince ayda 10 bin TL ödeyecek olan ihaleyi kazanan firma, 3'ncü yıldan itibaren ayda 279 bin TL ödeme yapacak. Bu yöntemin şimdiye kadar Gaziantep'te yapılan ihalelerden çok farklı olduğu ifade edildi.

 

Vakıflar Bölge binasında yapılan ve Muhammen bedeli 99 Bin TL'den ihaleye çıkarılan 7 bin 500  metrekarelik alanı kiralamak için 16 firma başvurdu. İhaleyi muhammen bedelin üzerine 279 bin 750 TL veren Edizoğlu İnşaat Petrol Ltd. Şti. sahibi Ediz Karagülle kazandı. İlk iki yıl aylık 10 bin TL ödeyecek olan Ediz İnşaat, 3. yılda ise aylık 279 bin 750 TL ödeyecek.

 

İHALEYE KİMLER KATILDI?

 

Komisyon başkanlığını Reşit Akçalının yaptığı, Akaryakıt ve benzin istasyonunun ihalesine Emir Madencilik, Yılteks Enerji, Yılteks Otomotiv, Ediz Karagülle Petrol, Didan İthalat, İhracat, Ceysler Petrol, Kadooğlu Turizm, İdoyüksel, Seba İthalat, Düzgün İnşaat, Nokta Yatırım, Mayın TRK, SVR Müteahhitlik, Demyol Enerji, Sitil Yapı, Toron Yapı katıldı.

 

İKİ FİRMA ELENDİ

 

İhalede Sitil Yapı imza beyannamesi olmadığı için, Demyol Enerji ise imzalanmış ihale şartnamesi olmadığı için ihale dışı kaldı.

İhale komisyonu başkanı ilk teklifleri okudu. Emir Madencilik 99 bin liranın üzerine 6 bin 550, Yılteks Enerji 101 bin, Yılteks Otomotiv 120 bin 100, Ediz Karagülle İnşaat 60 bin, Didan İthalat 52 bin 500, Ceysler Petrol 16 bin, Kadooğlu Turizm 12 bin, İdoyüksel 21 bin, Seba İthalat 61 bin 250, Toron Petrol 72 bin 250, Düzgün İnşaat 34 bin 150, Nokta Yatırım 109 bin, Mayın TRK 110 bin 500, SVR Müteahhitlik 12 bin TL verdi.

EN YÜKSEK TEKLİFİ VEREN İKİ FİRMA YETKİLİSİ GELMEDİ

 

İhaleye en yüksek teklifi veren Yılteks Enerji ve Yılteks Oto firmasının yetkilileri katılmadı.

İhalede Yılteks Otomotiv'in verdiği 120 bin 100 TL ile açık artırıma geçildi.

Düşük veren firmaların elendiği ihalede Mayın TRK, Nokta Yatırım ve Ediz Karagülle inşaat yetkilileri arasında kıyasıya artırma yaşandı. Nokta Yatırımın çekildiği ihalede Mayın TRK ve Ediz Karagülle İnşaat yetkilileri son tekliflerini yazılı verdi.

İhaleyi muhammen bedelin üzerine 279 bin 750 TL veren Edizoğlu İnşaat Petrol Ltd. Şti. sahibi Ediz Karagülle kazandı. İlk iki yıl aylık 10 bin TL ödeyecek olan Ediz İnşaat, 3. yılda ise aylık 279 bin 750 TL ödeyecek.

 

KARAGÜLLE:YÜKSEK DEĞİL

Ediz Karagülle, 3. yılda ödeyeceği kiranın yüksek olup olmadığıyla ilgili sorumuza, "İki yıl 10 bin TL ödeyeceğim. 3. ncü yılda yüksek değil. Daha sonra TEFE, TÜFE ile artacak" dedi. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum