1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Bonzai için hamle
Bonzai için hamle

Bonzai için hamle

Son günlerde yaşanan Bonzai olaylarına dikkat çekmek, aileleri, gençleri ve çocukları uyarmak adına Şehitkamil Belediyesi sosyal sorumluluk kapsamında...

A+A-

Son günlerde yaşanan Bonzai olaylarına dikkat çekmek, aileleri, gençleri ve çocukları uyarmak adına Şehitkamil Belediyesi sosyal sorumluluk kapsamında broşür bastırdı. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, TUBİM ve Şehitkamil Belediyesi’nin ortaklaşa hayata geçirdiği proje kapsamında basılan broşürlerle gençlerin ve okul çağındaki çocukların Bonzai konusunda bilinçlenmesi hedefleniyor.

GAZİANTEP GENELİNE DAĞITILACAK

Şehitkamil Belediyesi tarafından Bonzai olaylarına dikkat çekmek, aileleri, gençleri ve çocukları uyarmak adına sosyal sorumluluk kapsamında Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) ile ortaklaşa broşür bastırdı. Bastırılan broşürler Gaziantep Emniyet Müdürlüğü TUBİM Gaziantep Sorumlusu İsmail Uzkar’a Başkan Rıdvan Fadıloğlu tarafından teslim edildi. Şehitkamil Belediyesi ve Gaziantep Emniyet Müdürlüğü broşürleri, ailelerin ve çocukların bilinçlenmesi amaçlı Gaziantep genelinde dağıtımını sağlayacak.

FADILOĞLU DİKKAT ÇEKTİ

Toplumsal duyarlılık projesi kapsamında konuyu ele aldıklarını belirten Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Okullarımızın açılmasıyla birlikte Emniyet Müdürlüğümüzle, TUBİM’le Türkiye bağımlılarla ilgili araştırma merkezi ve izleme komitesinin koordinasyonunda yapmış olduğumuz çalışma sırasında bir broşür hazırladık. Bizim bu broşürdeki amacımız velilere, gençlere bunu ulaştırabilmek. Özellikle okul çağındaki çocuklarımızın bu konuda bilinçlenmesini sağlamaktır. Tabi insanlar merakla bir şeye bulaşıyorlar. Fakat ondan sonra kurtulmak mümkün değil. Son dönemde sentetik uyuşturucu olarak adlandırılan Bonzai’nin çok rahat ulaşılabilecek noktada olması üzüntü verici bir durum. Bonzai’ye kolay ulaşılabilmesinin yanında çok ani ölümlere de sebep vermesi münasebetiyle bunu bir toplumsal duyarlılık projesi çerçevesinde ele aldık. Tabi bunu tek başımıza ele almamız söz konusu değildi. Hem TUBİM, hem de Emniyet Müdürlüğünün Narkotik Şubesi ile birlikte yine Toplum Destekli Polislik Projesi ile birlikte ne kadar çok insana yaya biliriz, kaygısı içerisindeyiz. İlk etapta bastırmış olduğumuz bu broşürle birlikte evleri gezeceğiz çocukların, gençlerin bilinçlenmesini sağlayacağız” dedi.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Göreve geldiklerinde toplumun her kesimi ilgilendiren konularla iç içe olduklarını ifade eden Başkan Fadıloğlu, “Kurumlar arası iş birliği çerçevesinde bir başımıza hareket etmeden kendi ekibimizle sosyal kültür işler müdürlüğümüz, başkan yardımcılarımızla birlikte yapılan bu çalışmaları koordineli bir şekilde götüreceğiz. Amacımız daha sağlıklı daha nitelikli bir gençlik yetiştirebilmek için elimizden gelen gayreti göstermektir. Ben kurumlar arası işbirliği çerçevesinde bize verilen destekten dolayı, bize yardımcı olan kurum ya da kişilere hakikaten yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.     

İŞBİRLİĞİ YAPTIK

Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Gaziantep Sorumlusu İsmail Uzkar ise, 4 yıldır Şehitkamil Belediyesiyle uyuşturucu madde ile mücadele konusunda iş birliği içerisinde çalıştıklarını kaydederek, “Şehitkamil Belediyemizle, aile merkezlerinde uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında konferanslar veriyoruz. Çok etkili oluyor. Bu nedenle Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bugünkü çalışmamız olan ve son günlerde ülke gündemimizi meşgul eden Bonzai olarak bilinen gerçekte ismi ‘Sentetik Cannabinoid’ olan sentetik uyuşturucunun önlenmesi noktasında bu broşür basıldı. Uyuşturucu maddeye başlayan kişilerin uyuşturucu madde bağımlısı olmadan önce herhangi bir eğitim almadığını uyuşturucu maddelerin zararlarını yeterince bilmediğini biliyoruz” dedi. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.