1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Bizlere büyük moral veriyor
Bizlere büyük moral veriyor

Bizlere büyük moral veriyor

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, hükümetin açıkladığı Öncelikli Dönüşüm Programları’na ilişkin ikinci grup...

A+A-

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, hükümetin açıkladığı Öncelikli Dönüşüm Programları’na ilişkin ikinci grup eylem planlarını da son derece önemli ve olumlu bulduklarını belirtti.

Konukoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘’güçlü ve dengeli büyüme için yapısal dönüşüm’’ başlığıyla Onuncu kalkınma Planı kapsamında Öncelikli Dönüşüm Programları’na ilişkin ikinci paketi dün açıkladığını anımsattı.

Üretimde verimliliğin artırılmasını, KOBİ’lere teşviklerde öncelik verilmesini, yurtiçi tasarrufların artırılması ve israfın önlenmesini, iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesini, istatistiği bilgi altyapısının güçlendirilmesini de içeren maddeleri memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Konukoğlu, tüm eylem planlarının reel sektörün rekabet gücünün artması için büyük önem taşıdığını vurguladı.

Ekonomide yeni bir dönemin başlayacağını belirten Konukoğlu, ‘’Güçlenen sanayi sektörünün büyümeye katkısı artacaktır’’ dedi.

BİZLERE BÜYÜKMORAL VERİYOR

GSO Başkanı Konukoğlu, açıklamasında şunları kaydetti: ‘’Gaziantepli işadamları olarak, reel sektöre ilişkin hayati tedbirler içeren Öncelikli Dönüşüm Programları’nı destekliyoruz. Başbakanımızın bu açıklamaları,  hükümetimizin gündeminde ekonominin en ön sıralarda tutulması, bizlere büyük moral veriyor. Dönüşüm Programları kapsamında tüm eylem planlarının etkin bir şekilde uygulanması, sanayi hamlesinin altyapısını sağlam temeller üzerine kuracaktır. 

Böylece yerli üretimin teşvik edilmesine, ileri teknoloji ve yüksek katma değerli üretim ve ihracata dayalı sanayi yapısına kavuşan Türkiye’nin ekonomik büyümesi ivme kazanacaktır.’’

 

Konukoğlu, belirli periyotlarla eylem planları uygulama sonuçlarının kamuoyu ile paylaşılacak olmasının da uygulama ve şeffaflık bakımından önemli bir gelişme olduğuna dikkat çekerek, sözlerini tamamladı. BÜLTEN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.