1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bizde kavga dövüş olmaz
Bizde kavga dövüş olmaz

Bizde kavga dövüş olmaz

Ak Parti Genişletilmiş Gaziantep İl Danışma Meclisi toplantısı milletvekilleri ve belediye başkanlarının da katılımı ile yapıldı. Büyükşehir Belediye...

A+A-

Ak Parti Genişletilmiş Gaziantep İl Danışma Meclisi toplantısı milletvekilleri ve belediye başkanlarının da katılımı ile yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in projelerini anlattığı toplantıda, milletvekili ve il başkanının gündeminde 7 Haziran seçimleri vardı. Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, yapacak çok işlerinin, görülecek çok yolların olduğunu belirtirken, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, 12 Milletvekilinden 10'unu alacaklarını söyledi. Tayyar, CHP İl Başkanı Sait Köse'nin 12 milletvekiline de talip oldukları sözlerini değerlendirerek, "CHP’nin il başkanı, seçim sandığıyla çocuğu ya da torununun evindeki hedef tahtasını birbirine karıştırmış. Onlardan biz ziyadesi ile memnunuz. Bahçeli ve Kılıçdaroğlu’ndan da çok memnunuz. Allah onların yokluklarını vermesin" dedi.

Şahinbey Belediyesi Konferans Salonu'nda yapılan toplantıya Toplantıya Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri Şamil Tayyar, Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Sarı, Derya Bakbak, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Parti üyeleri,İl genel meclis üyeleri, Belediye meclis üyeleri ve mahalle temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından toplantıda ilk olarak bir açıklama yapan İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, yapacak çok işlerin, görülecek çok yolların olduğunu söyledi. Özkeçeci, “Ak Parti olarak amacımız ve gayemiz parti tüzüğüne sahip çıkmak, yüreğinde ülke ve Gaziantep sevdasını taşımak ve sorumluluklarımızı yerine getirmek var. Ülkemizin birliği üzerinde oynanan oyunları bozmak için bizde hazırız Gaziantep’te hazır ”dedi.

BAŞKANLIK SİSTEMİ İÇİN BU SEÇİM ÇOK ÖNEMLİ

Özkeçeci’nin ardından kürsüye çıkan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 7 Haziran seçimlerine hazırlandıklarını söyledi. Tahmazoğlu, bu seçimlerde ülkenin daha da önünün açılması için halkın vereceği büyük bir destek ile başkanlık sistemine geçme ve daha yeni bir anayasanın ülkeye çok ciddi katkı sağlayacağını ifade etti.

BİZDE KAVGA DÖVÜŞ OLMAZ

Toplantıda konuşan Ak parti Gaziantep milletvekili Halil Mazıcıoğlu, “Bizim yaptığımız il danışma meclisleri bile maalesef başka partilerde yaşanmıyor. Kadın ve gençlik kolları kongrelerinde bizde kavga ve dövüş olmaz ama diğer partilerde olur. Çünkü, bu iş gönülden gelen bir iştir. Biz millete hizmet etmek için bu toplantıları yapıyoruz “dedi.

ÇOK ÖNEMLİ BİR SÜRECİ YAŞIYORUZ

Önümüzde çok önemli bir seçim olduğunu belirten Mazıcıoğlu, "Cennet vatanımız Türkiye'yi ekonomik buhranlara bilinçli olarak sürüklemek isteyenlerin olduğu çok önemli bir süreç yaşıyoruz. Ak parti iradesine dolayısı ile millet iradesine çok önemli bir oyun var. Maalesef ülkemizde bu oyuna alet olmuş yerli iş birlikçiler var. Devlet ve milletle birbirini karşı karşıya getirmek isteyenlere, ülkeyi tekrardan kan gölüne çevirmek isteyenlere akan kan ile siyaset yapmaya çalışanlara en güzel cevabı burada ak yürekli yol arakadaşlarımız verecek. Gaziantep'te,milyonlarca ak yürekli de Türkiye'de cevap verecektir. Partimiz gücünü halkından alan disiplinli, milleti aldatmayan etnik ayrım gözetmeyen ak yürekililerin partisidir. Partimiz cumhuriyet tarihinin en büyük demokratikleşme adımını başlatan, bölgesinde ve dünya da örnek teşkil edecek ilham kaynağı oluşturmuş bir partidir'' diye konuştu.

HAZİRAN SEÇİMLERİ ÇOK ÖNEMLİ

Gaziantep milletvekili Mehmet Sarı ise yaptığı konuşmada, ''Ak parti olarak iktidara geldiğimiz günden itibaren yaptığımız işlerle ilkleri yapıyoruz. Önümüzdeki seçim çok önemli. Teşkilatımıza yeni katılan üyelerin önünün açılması için bu seçimi kazanmalıyız.12 yıl önce 2002'de iktidara geldiğimizde belki insanların beklentileri düşünceleri çok farklıydı. Bugün daha farklı. Haziaran seçimleri bizim için ilklerin habercisi olacaktır. Sivil anayasanın düzenlenmesi, önünün açılması için haziran seçimleri çok önemli. Sadece sivil anayasa değil artık Türkiye'nin bu dar gömleğini çıkarıp, yeni bir gömlek giymesi sizlerin desteği ie oacaktır''şekllinde konuştu.

BİZ DİN,DİL,IRK AYRIMI YAPMIYORUZ

Recep Tayyip Erdoğan ile Ak Parti'nin bu ülkede bir güneş gibi parladığını belirten Gaziantep milletvekili Derya Bakbak ise, ''Cumhurbaşkanımız değişti, Başbakanımız değişti ,Bakanlarımız değişti ama şu aşamada bakıyoruz ki milletimiz üzerinde hiçbir değişiklik olmadı.12 yıl önce çıktığımız yolda ulaşımdan turizme, ekonomiden kalkınmaya kadar bir çok alanda değişiklikler yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Bende buradayım diyen herkes bizim için çok önemli ve çok değerli. O yüzden biz din, dil, ırk ayrımı yapmadık. Analarımız ağlamasın dedik .Bir ana çocuğunu dağa, bir ana da oğlunu askere gönderiyordu.İşte biz buna dur dedik'' ifadelerini kullandı.

10 MİLLETVEKİLİ HAYAL DEĞİL

Ak Parti Gaziantep milletvekil Şamil Tayyar da şunları söyledi:''Bugün çok önemli bir sürecin başladığı bir gün. 7 haziran seçimlerine doğru gidiyoruz. 15 Şubat'ta milletvekili adaylığı için başvurular başlıyor. Benim kanaatim Gaziantep'te yaklaşık 100  kişinin adaylık başvurusu yapabileceği yönünde. Daha fazla arkadaşımız çıksın, şansını denesin. Birbirini hırpalamadan, kırmadan, bel altına inmeden, dökmeden tatlı bir rekabet içerisinde yarışalım. Ben diyorum ki  Gaziantep'te 12 milletvekilinin 10'unu da alacağım. 2011 seçimlerinde gazeteciler bana sordu 'Sayın vekilim 12 milletvekilinin 10'nunu nasıl alacaksanız? diye. Çok hayali buldular. Dediler Kemal Kılıçdaroğlu tek başına iktidara geleceğini söylüyor. Benim Gaziantep'te 12 milletvekilinin 10'unu çıkaracağım cümlesi daha gerçekçidir. Ve beni yanıltmadınız 9 milletvekili aldık. Eğer bu süreci iyi yönetirsek, hiçbir şey hayal değil. Geçtiğimiz günlerde CHP’nin Gaziantep İl Başkanı bir açıklama yapmış. Biz Gaziantep’te 12 milletvekiline de talibiz. Ben de dedim ki CHP’nin il başkanı, seçim sandığıyla çocuğu ya da torununun evindeki hedef tahtasını birbirine karıştırmış. Maalesef Gaziantep’te muhalefetin siyaset düzeni budur. Onlardan biz ziyadesi ile memnunuz. Bahçeli ve Kılıçdaroğlu’ndan da çok memnunuz. Allah onların yokluklarını vermesin.”

YENİ BİR DARBE GİRİŞİMİ

Bugünlere kolay gelmediklerini söyleyen Tayyar, ''Sokakta olaylar başlattılar. Gezi olaylarını biliyoruz. Türkiye'nin her yerini karıştırarak sokaktan bir hükümet çıkarmaya çalıştılar. Binlerce insan sokaklarda hayatını kaybetti. Binlerce insana idam cezası verdiler. 17 Aralık ve 25 Aralık'ta yeni bir darbe girişimi ile sokaklara yollara çıktılar. Bugüne kadar bizim yanımızda olan paralel yapıyı, bize karşı bir araç olarak kullandılar. Ve bunu yaparken de yolsuzluk hırsızlık gibi hayali iddiaların arkasına sığındılar''dedi.

"PENSİLVANYA HESAP VERECEK"

AK Parti'nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmasının hayal olmadığını ifade eden Tayyar, AK Parti'ye ahlaksızca, şerefsizce ve alçakça tuzaklar kurulduğunu söyledi. Tayyar, "3 yıl önce bugün, Ak parti ve arkadaşlarını cezaevine atacak, arkasından Recep Tayyip Erdoğanı yargı önüne çıkaracaklardı. Yetinmediler, dediler ki bizim elimizde nice kayıtlar var. Recep Tayyip Erdoğan kaçacak dediler. Aradan bir yıl zaman geçti, kaçacak dedikleri Recep Tayyip Erdoğan bu coğrafyanın seçilmiş ilk cumhurbaşkanı oldu. Recep Tayyip Erdoğan’a kaçacak diyenler şimdi kaçacak delik arıyorlar. Pensilvanya’da bütün bu tuzakların mimarlığını yapan emekli vaiz, bir gün gelecek hesap verecek. Bu kirli tezgah bozuldu" diye konuştu.

ŞAHİN PROJELERİNİ ANLATTI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, katılımcılara projelerini slayt gösterisi ile anlattı. Herşeyi Gaziantep ve Gaziantepliler için yaptıklarını belirten Şahin, ''Şehirde sanayi bölgesine sıkışıp kalan bir kaç yerleşim yeri var. Göllüce mahallesindeki yerleşim alanını buradan alıp, başka yere taşıyacağız. Fıstık araştırma arazisini aldık. Oraya insanların rahat bir şekilde gelip dinleneceği çok büyük bir park inşa edeceğiz. Önümüzde ki günlerde boşaltılan Bedesten'in yıkılış töreni olacak. Oraya da çınarlı parkının devamını yapacağız'' dedi.

Toplantı Ak Partiye yeni katılan üyelere milletvekilleri tarafından üyelik rozeti takılmasıyla sona erdi. Okan YILMAZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.