1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

  3. Biraz da iğneyi kendinize çevirseniz ?
Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Yazarın Tüm Yazıları >

Biraz da iğneyi kendinize çevirseniz ?

A+A-

Çünkü hep çuvaldızı başkalarına batırmakla olmuyor bu işler.. Türkiyede tribünler boşalıyor kimsenin umurunda değil.. Çözüm üretme konusunda kimse harekete geçmiyor.. Ve futbol sahaları öksüz bırakılıyor..

İşin gerçeği şu ki, Türkiye Futbol Federasyonu Passoligde herşeyi yüzüne gözüne bulaştırdı.. Bu artık net bir şekilde gözler önünde.. İnsanlara ahiret soruları soruluyor, sabıka kaydı gibi, bankadan kredi alacakmış gibi sahaya giriş kartları çıkartılıyor.. Sorgu sorgu derken, birde o kadar eziyete karşılık sahaya girememek var ya, işte o andan itibaren herşeye lanet okuyorsunuz.. Nefret ediyorsunuz maçlara gitmeye..

Yakını uzağı yok bu işin.. Türkiyede kulüplerin büyük bölümü bu Passolig sisteminde sınıfta kalmışlardır..Sistemin çalıştırılması için gereken unsurlar tamamlanmamıştır.. Son örneği Gaziantepsporun Başakşehir ile onadığı maçta verebiliriz. Maçtan önce taraftarın derdini dökebileceği tek kapı olarak gördükleri gazetemizi arayarak durumu anlatmışlar. Haliyle muhabirlerimiz de hemen kapılara gitmiş ve yaşanan rezilliği belgelemiş.. Ve haliyle  bilet gişelerine ve kapılarında şahit oldukları üzücü gerçeği sizlerle paylaşmıştır.. Böylece gazete olarak taraftarın yanında olduğunu bir kez daha göstermiştir.. İşte bunun içindir ki, bu olayı bizzat yaşayan, hatta sistemi bilen ama mağdur edilen bir okurumuz dün gönderdiği mailde işin iç yüzünü açıklamıştır.. Umarım bunu öncelikle Gazinatepsporlu yöneticiler dikkate alacaktır.. Büyükşehirin de bu bilgiden yararlanıp tedbirini almasını umut ediyoruz elbette.. Gelin bu okurumuzun gönderdiği maili birlikte okuyalım:

Ökkeş bey merhaba,

Gazetenizin Başakşehir maçında taraftarların stada giremeyişini konu eden haberinizi memnunlukla okudum. Çünkü taraftarın yaşadığı gerçekleri dile getiren gazete tek siz olmuşsunuz.. Haberde bahsedildiği gibi aynı sıkıntıyı bizzat yaşadım ve Gaziantepsporun Başakşehir maçına giremedim.

Bu konuda müsaade ederseniz birşeyler söylemek istiyorum:

1-Passolig satış noktasında ki arkadaşlar tecrübesiz ve bilgisiz.

2- Oraya gelenlerin %99 u maç için passolig alıyor. Haliyle parayı da maç için yükletiyor.

3- Gelgelelim taraftar para yükleyin deyince görevli arkadaşlar kartın içine para yüklüyor ve taraftarı yolluyor.

4- Maç saati gelince stada girilemiyor. Sebep? bu maç için karta tanım yapılması lazım mış?  E, kardeşim passolig kulubesinde ki arkadaşım, neden demiyorsun maç için kartınızı tanımlatayım mı?

5- Yada yüklenen para sadece otobüslerde geçerli...! Stada giremezsiniz...

6- İşte ben Cumartesi günü işlemi yaptırmama rağmen passoligdeki görevli arkadaşlar uyarı ve bilgi vermediği için, maça giremedim. Sadece ben mi ? hayır yüzlerce kişi..

7- Ha bi bilgi daha vereyim passolig adına turnikeye birini koymuşlar. Millete bağrıyor çağrıyor. Sıkıntı yaşanırsa da polislere bunu alın gözaltına diyecek kadar da birinden cesaret buluyor. Ve bu arkadaş Türkçeyi bile konuşamıyor?

8- Bunlar kim? Gaziantepsporlu olan taraftara bu cümleleri söyleme hakkını kim veriyor. Azarlama hakkını kim veriyor. Ökkeş bey lütfen bu konuyu kaleme alınız. Saygılarımla… Sinan Eralp

Evet.. Bu konu hassas.. Lig öncesi özellikle beni arayan Gaziantepspor yetkililerini uyarıp dikkatli olmalarını istemiştim. Hatta görevlileri gözden geçirmelerini, uygulamalı olarak maçlardan önce herşeyin kontrol edilmesi gerektiğini ifade etmiştim..

 

Demek ki boşa söylemişim.. Bir kulübün taraftarı eğer maça giremiyor, kapılarda sıkıntı yaşıyorsa, dahası bundan kulüp yönetenlerin haberi olmuyorsa, orada düşünülmesi gerekir derim.. Onun için bu taraftarın uyarılarına dikkat edilmesini önerir, yavaş yavaş taraftarıyla barışma yolunda adımlar atmaya başlayan Gaziantepsporun bu şansını zorlamaması gerektiğini hatırlatırım..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum