1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. BİLGİ KİRLİLİĞİ
BİLGİ KİRLİLİĞİ

BİLGİ KİRLİLİĞİ

1- Gaziantep'te 9 kişiyi öldüren Yusuf Taş, cinayeti bilgi kirliliği yaratıyor.  2- Yusuf Taş, İstanbul'da başka birisiyle evlimiydi, Tuğba Taş,...

A+A-

1- Gaziantep'te 9 kişiyi öldüren Yusuf Taş, cinayeti bilgi kirliliği yaratıyor. 

 

2- Yusuf Taş, İstanbul'da başka birisiyle evlimiydi, Tuğba Taş, bunun için mi ayrılmak istedi

3- Tuğba Taş, amcasının oğlu Turan Taş ile evlenmek isteyince Yusuf çileden çıktı

4- Yusuf Taş bu evlilik yüzünden mi amcasını ve eşini çocuklarını öldürdü

Gaziantep’te yaşanan korkunç cinayete kurban giden 9 kişinin cenazeleri gözyaşları arasında toprağa verildi ama yaşanan bilgi kirliliği yüzünden cinayetin esas nedeni bir türlü aydınlatılamadı. Emniyetin bu konuyla ilgili soruşturmasını sürdürmesi nedeniyle detaylı bilgi vermediği cinayet olayında, çeşitli söylentiler çıkmaya başladı. Dün ajanslara düşen haberde Yusuf Taş'ın İstanbul'da bir kadınla evli olduğu ve 2 çocuğu bulunduğu, bundan Tuğba Taş'ın haberi olmadığı ve öğrenince baba evine döndüğü iddia edildi.

Ancak bir başka bilgi kirliliği ise, bu ailenin yakınlarından geldi. Resmi nikahlı eşini terkeden Tuğba Taş'ın, Gaziantep'e döndükten sonra Yusuf Taş'ın amcasının oğlu Turan Taş ile ilişkiye girdiği ve evlenmek istediği, bunu öğrenen Yusuf Taş'ın bu evlilik için aracı olanları öldürdüğü iddia edildi. Gazinatep'te olduğu kadar Trükiye'de büyük şok yaratan cinayet olayında bilinmezlik sürüyor.

 

DETAYLAR ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI

 

Gaziantep'te iki ayrı evde toplam 9 kişinin öldürüldüğü olayla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Yusuf Taş'ın silah sesinin çevredekiler tarafından duyulmaması için amcasına ait olduğu ileri sürülen motosikleti çalıştırdığı ve olay esnasında çalıştırır vaziyette bıraktığı bildirildi. Bir süredir İstanbul’da yaşadığı belirtilen Yusuf Taş, boşanma aşamasındaki eşi Tuğba Taş ile yeniden barışmak için geldiği Gaziantep'te önce Düztepe Mahallesi 18 Nolu Sokak'ta yaşayan Tuğba Taş’ın teyzesinin evine giderek, Tuğba Taş (21), teyzesi Şenel Çakmak (36), amcaoğlu Turan Taş (23) ve Ahmet Can Çakmak’ı (16) av tüfeği ile ateş ederek öldürmüş, ardından Şehitkamil ilçesi Sam Mahallesi 49 Sokak'ta yaşayan amcası Mustafa Taş’ın (48) evine giderek, evde bulunan amcasını, yengesi Gülay Taş (48), amcasının çocukları Furkan (16) ve Gül Taş (13) ile Türkan Demir’i (22) öldürerek kayıplara karışmıştı.

 

Öldürülenlerin cenazeleri kaldırıldığı Adli Tıp Kurumu'nda gerçekleştirilen otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından ailelerine teslim edildi. Tuğba Taş, Şenel Çakmak ve Ahmet Can Çakmak'ın cenazeleri Yeşilkent Mezarlığı'nda defnedildi. Mustafa Taş, eşi Gülay Taş, çocukları Furkan ve Gül Taş ile kızı Türkan Demir'in ise cenazeleri ailesi tarafından alınarak, olayın meydana geldiği Sam Mahallesi'ne getirildi. Taş ailesinin cenazeleri ise Sam Mahalle Mezarlığı'nda defnedildi. Turan Taş'ın cenazesi ise baba evinin bulunduğu Karayavaş (Uğurtepe) Mezarlığı'nda defnedildi.

 

TEDİRGİNLİK SÜRÜYOR

 

Cenazelerin alınması ve defni sırasında cenaze yakınları fenalık geçirdi. Vali Yerlikaya'nın, zanlının yakalanması için soruşturmanın sürdürüldüğünü söylediği öğrenildi. Kayıplara karışan Yusuf Taş, hala bulunamadı. Halen aranan Yusuf Taş'ın bulunamaması nedeniyle diğer aile fertlerindeki tedirginlik sürüyor. 

 

TURAN'IN TELEFONUYLA ÇİLEDEN ÇIKTI

 

9 kişinin öldüğü olaylarla ilgili ise detaylar ortaya çıkmaya başladı. Olay günü Turan Taş'ın telefonu ile aranan Yusuf Taş, daha sonra telefona aldığı eşi Tuğba Taş ile konuşmaya başladı. Yusuf Taş, eşi Tuğba Taş'ın kendisinden ayrılma konusunda kararlı olduğunu anlaması ve amcasının oğlu Turan Taş ile evlilik yapmayı düşündüğünü öğrenmesi üzerine çileden çıktı. Tuğba Taş'ın kaldığı eve giden Yusuf Taş, önce kapıyı açan Ahmet Can Çakmak'ı kapıda vurdu. Ardından eşi, teyzesi ve evde bulunan Turan Taş ile tartışan Yusuf Taş, amcası Mustafa Taş ve diğer aile fertlerinin de olaydan haberi olduğunu öğrenince Tuğba Taş, Şenel Çakmak ve Turan Taş'a da defalarca ateş ederek öldürdü.

 

MOTOSİKLETİ ÇALIŞTIRIR VAZİYETTE BIRAKTI

 

Ardından amcası Mustafa Taş'ın evine giden Yusuf Taş, amcası Mustafa ve yengesi Gülay ile tartışmaya başladı. Kapıyı açan Mustafa Taş'ın çocuklarının uyanacağını söylemesinin ardından Yusuf Taş, evin içerisine girerek, yataklarında bulunan yengesi Gülay, çocukları Furkan, Gül ve Türkan'a ateş etti. Son olarak amcasını da öldüren Yusuf Taş'ın silah sesinin çevredekiler tarafından duyulmaması için amcasına ait olduğu ileri sürülen motosikleti çalıştırdığı ve olay esnasında çalıştırır vaziyette bıraktığı bildirildi.

 

BU DA BAŞKA BİR İDDİA

 

 Dünkü ajans ve gazete haberlerine göre ise, olayın perde arkası şöyle anlatıldı: Tuğba Taş, Şanlıurfa Suruçlu. Yusuf’la, 2014 sonbaharında hastalanan annesi Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi olurken tanıştı. Yusuf’un annesi Zeynep ile babası Halil Taş da aynı hastanede tedavi oluyordu. Karayavaşlı Yusuf, 4 kardeşin en büyüğü. 16 yaşında gittiği İstanbul’dan, yıllık izinlerinde ve bayramlarda dönüyordu. Kendisi de, anne-babası da Tuğba’yı ilk görüşte beğendi. Soyadı benzerliği de aralarında espri konusu oldu. Kısa süre sonra Karayavaş’ta düğünleri yapıldı. Yusuf, resmi nikâh kıyarak evlendiği Tuğba’yı, 1 hafta sonra İstanbul’daki evine götürdü. Tuğba kapıdan girdiğinde evde bir kadın ve 2 de küçük çocuk olduğunu gördü.

 

YUSUF İKİ EŞ İSTİYORDU

 

Kadının imam nikâhlı eş olduğunu öğrenen Tuğba’nın itirazı Yusuf’u öfkelendirdi. İlk dayağını sonrakiler takip etti. Tuğba, Gaziantep’e kaçmanın yollarını aradı. 4 ay sonra babasının evine geldi. Babası da alıp Yusuf’un babasının evine bıraktı. Yusuf’un babası, Tuğba ile annesini İstanbul’a gönderdi ancak Yusuf, ilk eşinden ayrılmıyor, iki eşli hayatta ısrar ediyordu. Tuğba’nın annesi, kızını bırakıp döndü.

SAVCILIK’TAN KORUMA İSTEDİ

Tuğba, şiddetlenen işkenceye daha fazla dayanamadı, yine kaçtı. Bu kez doğrudan Gaziantep Cumhuriyet Savcılığı’na başvurdu. Şubat 2015’te savcılık kararıyla iki aylık koruma verildi. Bu süre içinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri, Tuğba ile bağlantı kurdu. Koruma süresi biterken, ikinci kararın acilen çıkarılması için başvurmasında ısrar ettiler. Tuğba o günden sonra telefonlara çıkmamaya başladı. Israrlı aramaların sonunda ise “Sorunlarımı çözüyorum. Desteğinize ihtiyacım yok. Yusuf’la barışacağız” dedi. 4 ay önce kaçıp geldiğinde Tuğba bu kez boşanma davası açmaya kararlıydı. Mahkemeye başvuracaktı. Annesiyle yaşamaya başladı. Eşinden boşanan teyzesi Şenel Çakmak’la sık sık görüşüyordu. Perşembe akşamı teyzesi çağırdı. Teyzesiyle sohbet ederken gece yarısı demir kapı yumruklanmaya başlandı. Kuzenleri Ahmet Can ve 1.5 yaşındaki Belinay ile Yusuf’un kuzeni Turan Taş uyuyordu. Kapıyı Tuğba’nın teyzesi açtı. Yusuf içeri daldı ve tabancasıyla ateş etmeye başladı. Minik kız çocuğunun dışında hiçbirine acımadı.

SONRA AMCASININ EVİNİ BASTI

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde yaşayan amca Mustafa Taş, yeğeni Yusuf’un Tuğba’ya zulmetmesini başından beri eleştiriyordu. Yusuf’un ikinci adresi amcasının evi oldu. Yataktan fırlayan amca kapıyı açtığında tartışmaya başladılar. Amcayı öldüren silahın sesini duyan oğlu Furkan pencereden atlayıp kaçmaya çalışsa da kurşundan kaçamadı. Yusuf ardından içeriye girip diğer üç kişiyi de öldürdü. Arkasında 5 ölü bırakıp kaçtı.

ÖZEL EKİP OLUŞTURULDU

 

Seri cinayetlerin ardından kayıplara karışan Yusuf Taş, halen bulunamadı. Gidebileceği olası mekanlar ve yardım alabileceği kişiler üzerinde çalışma yürüten emniyet güçlerinin, Taş'ı bulabilmesi için özel birim oluşturduğu öğrenildi. Taş'ı arama çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdürüldüğü öğrenildi. İHA

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.