1. YAZARLAR

  2. Emel Gül Çakır - Benim Pencerem

  3. BEYAZ YAKALININ GELİŞİM REHBERİ
Emel Gül Çakır - Benim Pencerem

Emel Gül Çakır - Benim Pencerem

Yazarın Tüm Yazıları >

BEYAZ YAKALININ GELİŞİM REHBERİ

A+A-

Sevgili beyaz yakalı çalışan,

Üniversiteyi bitirdin, iş hayatına girdin. Yıllarca çalıştın, didindin, yeri geldi gece geç saatlere kadar mesailere kaldın.

Ah ah şirketlerin o soğuk yüzlü koridorlarında terfiler ve zamlar almayı bekledin. Bekledin de ne oldu? Soruyorum sana, beklediğine değdi mi? Terfileri aldın veya almadın. 

Sonuç olarak mutlu musun? 

Sen ki bu ülkede üniversite mezunu olabilmiş azınlıktansın. Sen ki millet kendi dilini ecük bücük konuşurken, yabancı dil öğrenmişsin. Sen ki iş dışında kişisel gelişimin için de inisiyatif almış, türlü türlü kurslara gitmiş, acayip de entelektüel bir birikim elde etmişsin. Tüm bunlar seni iş hayatında mutlu etmeye yetti mi? Eğer cevabın hayırsa, belki de tam şuanda durup kendine sorman gereken bazı sorular vardır. Eğer sen bu soruları içtenlikle, ne kadar acıtacağına aldırmadan sormaya cesaret edemeyecek kadar naifsen, gel ben sana sorayım. Senin kariyer koçun olayım. Hatta bu soruları göz göze diz dize soralım da, gerçekten şu anda neye ihtiyacın olduğunu, kaynaklarını ve senin neyi mutlu edeceğini birlikte anlamaya çalışalım. Bu güzel yolculuğu şuanda davet ediyorum seni!

Bak sorular aşağıda, sakın ha bunları yabana atayım deme. Bu 12 soruya ulaşmak için araştırmacılar kaç yıl uğraşmış didinmiş biliyor musun?Adamlar çoğumuzun ömründen bile uzun bir vakittir 2500ün üzerinde şirketle 100.000den fazla çalışana dünya kadar soru sorup her yıl cevaplara bakıyorlar.

 

Bu ve bunun gibi bir sürü araçla, içindeki kariyer canavarının karnı neden hala aç öğrenebiliriz. Kişisel gelişimin için, bir sonraki pozisyona hazır hissetmek için, iş hayatında merdivenleri daha hızlı tırmanmak için benim şefkatli kariyer koçluğu programıma gel! Bekliyorum! Bunun için aynı şehirde olmamıza bile gerek yok, biliyorsun artık Skype gibi araçlar bizi buluşturmak için var. Haftada 1 saatini kendine ayır ve derinliklerdeki gizli hazinelerini birlikte keşfedelim . Hayat yolculuğunda bir dur, nefes al, kendine aynada bak ve “evet işte tam olarak bunu istiyorum” de. Bunun için sorumluluk al ve hemen şimdi beni ara! Skype: Emelgul.cakir

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.