1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Belediyeden sendika başkanına suç duyurusu
Belediyeden sendika başkanına suç duyurusu

Belediyeden sendika başkanına suç duyurusu

DİSK Gaziantep Şube Başkanı Ali Güdücü'nün Şahinbey Belediyesi hakkındaki iddialar üzerine suç duyusunda bulunuldu. Belediyeden yapılan açıklamada,...

A+A-

DİSK Gaziantep Şube Başkanı Ali Güdücü'nün Şahinbey Belediyesi hakkındaki iddialar üzerine suç duyusunda bulunuldu. Belediyeden yapılan açıklamada, "Ali Güdücü isimli şahıs aynı açıklamada Şahinbey Belediyesi Yetkililerini alenen ölümle tehdit etmiş ve toplantıya katılan basın aracılığıyla ilan etmiştir. Şahinbey Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü, yapılan açıklamanın suç unsuru taşıdığını tespit ederek adı geçen şahıs hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştur" denildi. 

SUÇLAMALAR DEVAM ETTİ 

Belediyeden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verdi: "Yapılan suç duyurusunun ardından Şahinbey Belediyesi yetkililerini baskı altına almak isteyen Genel İş Sendikası Gaziantep 2 Nolu Şube Başkanı Ali Murtaza Kaygusuz, 28.12.2015 tarihinde yeni bir basın açıklaması yaparak, Şahinbey Belediyesi’ne yönelik asılsız suçlamalarına devam etmiştir. Kaygusuz açıklamasında edindiği kulaktan duyma bilgilerle 15 işçinin yerinin değiştirilerek süpürge işlerine verildiğini söylemiştir. Aynı şahıs bununla da yetinmeyerek yine Şahinbey Belediyesi yetkililerini baskı altına almak için Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Durna, Katlım A.Ş Genel Müdürü Adem Erkan ve Şahinbey Belediyesi Temizlik İşleri Müdür Yardımcısı Burak Bozgeyik hakkında suç duyurusunda bulunmuştur"

HİÇ BİR BAĞI YOK

"Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Durna, Katlım A.Ş Genel Müdürü Adem Erkan ve Şahinbey Belediyesi Temizlik İşleri Müdür Yardımcısı Burak Bozgeyik’in üzerlerine atılan saçma iddialarla kesinlikle hiçbir bağı yoktur.  Bununla birlikte süpürge görevine verilen kişi sayısı 15 değildir. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde görevli 9 personel kış döneminde park ve bahçe işlerinde azalma yaşanmasıyla birlikte, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevlendirilmiştir. Bahse konu olan personeller yaz döneminin gelmesiyle birlikte Park ve Bahçelerdeki görevlerinde tekrar değerlendirilecektir"

İŞÇİLERİN HAKKI KORUNACAK 

 

"Kamuoyu ve basın mensuplarını yanıltmaya yönelik bu tür iddiaları kabul etmek imkânsızdır. Personellerin sendikalarından istifa etmemesi halinde başka birimlere gönderilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Müdürlükler arası personel aktarımları daha önceleri de gerekli olduğu zamanlarda yapılmıştır. Şahinbey Belediyesi 6 yıldır bütün işçilerinin maaşlarını aksatmadan ödeyen, hatta bayramlar gibi özel günlerde işçilerinin maaşlarını birkaç gün önceden ödeyen, işçilerin hakkını koruyan, her türlü sorunlarıyla yakından ilgilenen bir tutum izlediğini bütün kamuoyu bilmekte ve dile getirmektedir. Bunun en büyük kanıtı DİSK Sendikasının önceki temsilcisinin “Şahinbey Belediyesi işçilerine öyle iyi bakıyor ki, bizim sendikacılık yapmamıza gerek kalmıyor” açıklamasıyla Şahinbey Belediyesi’nin bu yönünü defalarca dile getirmesidir.  Durum böyleyken basın kamuoyunun bu tür saçma itibar etmeyeceği açıktır"

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.