1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. BEKLENEN HABER GELDİ
BEKLENEN HABER GELDİ

BEKLENEN HABER GELDİ

Sanayi Odası öncülüğünde, Gaziantep ve Kilis illerinin işbirliğiyle kuruluş çalışmaları yürütülen ‘’Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’ projesinde beklenen güzel haber geldi.

A+A-

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ‘’Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas OSB’’nin kuruluşuna onay verdi.

GSO öncülüğünde, Kilis Valiliği, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası, Polateli-Şahinbey Tekstil Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Derneği ile müştereken yürütülen çalışmalar sonucunda ‘’Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas OSB’’nin kuruluş işlemleri tamamlandı, ilgili bakanlığın onay vermesiyle de resmen kurulmuş oldu.

Gaziantep ve Kilis sınırında ortaklaşa yapılacak Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas OSB, 35 milyon metrekarelik alanı kapsıyor. İlk etapta Kilis ilinde 14 milyon 300 bin metrekarelik alanda başlatılacak yeni OSB,  6’ıncı bölge teşviklerinden yararlanacak.

Türkiye’de iki şehir arasında kurulması açısından bir ilke imza atılan Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas OSB, yatırım alanı sıkıntısı çeken Gaziantep sanayisine genişleme imkanı sağlayacağı gibi Kilis ilinin kalkınmasına ve sanayisinin gelişmesine ivme katacak.  Ayrıca, Hassa-Dörtyol Tünel Projesi ve otoyol bağlantısının gerçekleştirilmesi ile birlikte İskenderun Limanı’na ulaşım kısalacak, Gaziantep ve Kilis sanayicilerinin yanı sıra bölge işadamları zaman ve maliyetler açısından büyük tasarruf yaparak, rekabet üstünlüğü elde edecekler.

YER TAHSİSİ

‘’Çılgın Proje’’ olarak adlandırdıkları bu projeyle ilgili müjdeyi kamuoyuyla paylaşan GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, yeni sanayi bölgesinin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, ‘’İki şehrimize ve ülkemize, tüm sanayicilerimize hayırlı olsun. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlarımıza ve bakanlık teşkilatına, desteklerinden dolayı canı gönülden teşekkür ederim’’ dedi.  Yönetim Kurulu Müteşebbis Heyeti oluşturulan yeni OSB’de ilk aşamada altyapı ve üst yapı çalışmalarının tamamlanacağını, ardından OSB arsalarının sanayicilere tahsis işlemine geçileceğini bildiren Konukoğlu, bölgenin altyapı-üstyapı inşaatları için gerekli olan parselasyon ve uygulama projelerinin tamamlanması ve belirli bir ilerleme kaydedilmesinden sonra arsa taleplerinin kabul edileceğini kaydetti. BÜLTEN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.