1. HABERLER

  2. RÖPORTAJLAR

  3. BASININ KIYMETİNİ BİLMEK LAZIM
BASININ KIYMETİNİ BİLMEK LAZIM

BASININ KIYMETİNİ BİLMEK LAZIM

MHP  Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Taşdoğan, ...

A+A-

MHP  Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Taşdoğan,  yerel basının dizayn edilmeye çalışılmasının endişe verici olduğunu belirterek, "Gaziantep'te işler kontrolden çıkmaya başladı. Hiç kimse basın mensuplarına işini öğretemez. Bu yanlıştır. Sayın Valinin böyle bir hataya nasıl düştüğünü bilmemekle birlikte etrafındaki basın danışmanlarını gözden geçirmesini öneriyorum. Bu davranıştan dolayı ise kamuoyu adına haber alma özgürlüğüne dokunmaya çalışan ve yandaş psikolojisi yaratmaya çalışanları kınıyorum" dedi.

BASINA ABA ALTINDAN SOPA

Gazeteci Murat Güreş'e yapılan saldırıyı kınayan Taşdoğan, geçtiğimiz günlerde Vali, belediyeler, emniyet ve birçok sivil toplum kuruluşunun bir otelde düzenledikleri toplantıyı eleştirdi. Taşdoğan, "Bu toplantı ile Gaziantep basınına aba altından sopa gösterilmiştir. Bu yanlış bir davranış biçimidir" dedi.

KİMSE BASINA İŞİNİ ÖĞRETEMEZ

Basın özgürlüğü diye nara atanların böyle küçük düşürücü durumların içerisine girmesinin bu şehrin kamuoyuna hakaret olduğunu belirten Taşdoğan,  "Hiç kimse ‘bizde dâhil’ yıllardır alın terleriyle tek dertleri kamuoyunun doğru bilgilendirmek olan basın mensuplarına işini öğretemez. Bu yanlıştır. Sayın Valinin böyle bir hataya nasıl düştüğünü bilmemekle birlikte etrafındaki basın danışmanlarını gözden geçirmesini öneriyorum. Bu davranıştan dolayı ise kamuoyu adına haber alma özgürlüğüne dokunmaya çalışan ve yandaş psikolojisi yaratmaya çalışanları kınıyorum” diye konuştu.

BASININ KIYMETİNİ BİLMEK LAZIM

Gaziantep'te işlerin kontrolden çıkmaya başladığını, Emniyet Müdürlüğü önünde hadiseler olduğunu söyleyen Taşdoğan, "Gaziantep'te uyuyan hücre evleri , artan güvenlik sorunları endişesi var. Baskıcı Ak Parti yönetimi tek seslilik isteniyor.  Muhalefeti dizayn etmeye Kasım seçimleriyle başlandı. Diğer siyasi partilere de dizayn operasyonu yapılıyor. Bizim partimizin adaylarına muhalefet diyemeyiz. Bunlar kaos seviciler. Niyetlerinin kötü olmadığını zannediyorum. İyi niyetle alınmış karar değil. Bu dizayn etme anlayışı baas rejimi getirir. Irak,Suriye örneği var. Suriye yıkıldı, Suriyeliler gayri insani şartlarda yaşıyor. Muhalefetin, basının kıymetini bilmek lazım. Medya çok önemli" dedi.

KONGREMİZ 10 TEMMUZ’DA

Kongre tartışmalarıyla ilgili de açıklamada bulunan Taşdoğan, 47 yıllık MHP tarihinde çok oyun gördüklerini ve hepsini bozduklarını ifade etti. Kurultayın 10 Temmuz’da yapılacağını vurgulayan Taşdoğan, “Hepinizin yakından takip ettiği  ülkemiz  ağır sorunlarının çözümünde,  huzur, birlik ve dirliğinin son kalesi;  partimiz MHP  üzerinde  son 6 aydır dozu artan bir oyun tertip edilmektedir.  47 yıllık  tarihimizde çok oyun gördük çok oyun bozduk . Biz oyun bozmada ustayız, inşallah bunu da bozacağız. Ülkemizin MHP’ye en çok ihtiyaç duyduğu, ekonominin daraldığı, morallerin bozulduğu bu günlerde, karabulutları dağıtacak yegane güç MHP’dir" dedi.

 

ÇAĞRILAR YAPILIYOR

 

Kurultayın 10 Temmuz 2016 Ankara Arena Stadyumu’nda yapılacağını söyleyen Taşdoğan şöyle konuştu:"Ankara 12.Asliye Hukuk Mahkemesi’nin  tüzük kurultayı için görevlendirdiği çağrı heyeti 19 Haziran 2016, Mübarek Ramazan’ın 14. Günü tüzük Kurultayı adı altında çağrı yapmakta ve Ülkücü Milliyetçi Hareket’in kıymetli üst kurul delegelerine her gün mesajlar çekilmekte ve çağrıda bulunulmaktadır.  Bu çağrılarda oteller tutulduğu, tek kişilik odalar ayarlandığı, konaklamaların lüks otellerde yapılacağı, araçlar hazırlandığı, uçak biletleri ayarlandığı bilgileri de tarafımıza gelmektedir. "

BU PARANIN KAYNAĞI NEDİR?

Çağrı heyetine çeşitli sorular yönelten Taşdoğan, "Otellere mahkum ettiğiniz partimizin her biri Türk Milletinin aşılmaz kalesini temsil eden Ülkücü kadroları,  bu programlara davet ederken bu organizasyonun finansmanınn, daha açık ifadeyle parasının kaynağı nedir? Bu kaynaklar nereden akmaktadır.  Çeşitli örtülü ödeneklerden  mi sağlanmaktadır? Parelel veya Parabol kaynaklarınız nedir?  Kaynakları belirsiz veya malum olan paralarla  azim mübarek Ramazan ayında ömrü Allah davasına adanmış,  Milliyetçi hareket partililerine haram yedirmek ne kadar vicdanidir?  MHP’liler haram saltanatları yıkmak için 47 yıldır sırt sırta vermiş aç kalmış susuz kalmış, gazi olmuş, şehit olmuş,  cebinde ki tek kuruşla da olsa partimizi ve kurumlarımızı ayakta tutmuşlardır. Tutmaya da devam edecektir" dedi.

OYUNU BOZACAĞIZ

'Eğer kaynaklarınız sizin öz kaynaklarınızsa geçtiğimiz seçim kampanyalarında partililerimiz dolmuş parası dahi bulamayarak binlerce çileyle; adanmışlıkla katıldıkları mütevazi kampanyalarımızda sizler neredeydiniz?' diyen Taşdoğan, "Aday olmayı düşünen şahısların ortak bütçesi gibi bir yalana sığınacaksanız şimdiden söyleyelim biz onların en azından son iki seçim kampanyasında ne kadar çok ‘’para yok’’, dediklerini iyi biliyoruz, ülkücü milliyetçi camianın dişinden tırnağından arttırdığı, helaliyle seçim kampanyalarını yürüttük. Ayrıca bir kısım adaylardan para alırsanız sizin tarafsızlığınız nerede? Adaletiniz nerede? Milliyetçi Hareket’in Kıymetli üst kurul delegelerine de şunu söylemek istiyorum: Kaynağı belirsiz, şaibeli, haram kokan hiçbir yerde biz Gaziantep teşkilatları olarak olmayacağız. Masrafları tamamen  helal,  bayramdan sonra ki ilk Pazar 10 Temmuz 2016 da Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin  ve teşkilatlarımızın davetine uyarak tam kadro Ankara Arena Stadı’nda olacağız. Bu bayrağı düşürmeyeceğiz lekeletmeyeceğiz, haram toz kondurmayacağız. Arınacağız, oyunu bozacağız” şeklinde konuştu.

ÇİRKİN HADİSELER YAŞANDI

Kamplarda can sıkıcı hadiselerin yaşandığını belirten Taşdoğan,  kampları iki açıdan değerlendirdi.  Türkiye'deki sığınmacı kamplarının dünyaya örnek niteliği taşıdığını belirten Taşdoğan, "Hizmetleri yerinde inceledim, bu kamplar çok iyi hizmet veriyor. Birkaç kötü niyetli insan bu prestiji bozamaz bu kamplarda hizmet veren herkese teşekkür ederim. Kamplarla ilgili yapılanları görmezlikten gelemeyiz. Ama çirkin hadiseler yaşandı, sorumlular hakkında derhal soruşturma yapılmalı. En ağır cezalara çarptırılmalı. Kamplarda asıl mesele, tampon bölge oluşturulmalıydı. Biz açık kapı politikasına karşıyız. Geç kalındı tampon bölge konusunda ısrarlıyız" dedi.

HATIR GÖNÜLLE ATAMA OLMAZ

AFAD Müdürlüğü'ndeki süreciyle ilgili de konuşan Taşdoğan, "Böylesi önemli görevlere yapılan atamalara da dikkat çeken Taşdoğan, "Yanlış atamalar olmamalı. İşler ehline verilmezse bu tür şeyler olur. İşi bilen,şartları yerine getiren insanlar belli görevlere atanmalı. Bu işler hatırla gönülle olacak işler değil. Neticede kamplara tüm dünyadan insanlar geliyor" dedi.

ÖZDAĞ YORUMU

 

Taşdoğan, Ümit Özdağ'ın MHP'nin değil, Gaziantep'in milletvekili olduğunu belirterek, "Ümit Özdağ Gaziantep Milletvekilidir, MHP'nin değildir, dolayısıyla Ümit Özdağ Gaziantep'in 12 milletvekillinden biridir. Bu vekiller Gaziantep'e ne hizmet veriyorsa o da o hizmeti verir" dedi. Başkanlık sistemine de değinen Taşdoğan, "Başkanlık sistemi bize uygun değil. Somali, Etiyopya da başkanlık sistemi ile yönetiliyor." dedi. Meral KINACILAR, Salman ERDENE

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.