1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başarısı dünya çapında
Başarısı dünya çapında

Başarısı dünya çapında

Hasan Kalyoncu Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Görevlisi Serkan Aracı genç bir bilim insanı olarak, dünya çapında önemli bilim insanlarıyla ortak çalışmalar yürütüp, ülkemizi bilimsel çalışmalar yönünden önemli yerlere taşıyor.

A+A-

6 yıl üst üste aldığı TÜBİTAK Teşvik Ödülleriyle beraber dünyanın saygın bilim dergilerinde. makaleleri yayımlanan, editörlük ve hakemlik yapan Hasan Kalyoncu Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Görevlisi Serkan Aracı genç bir bilim insanı olarak, dünya çapında önemli bilim insanlarıyla ortak çalışmalar yürütüp, ülkemizi bilimsel çalışmalar yönünden önemli yerlere taşıyor.

 

Serkan Aracı, “Son zamanlarda matematiğin özel fonksiyonlar teorisi hızlıca gelişmekte ve bu konu üzerine çalışan bazı bilim insanları araştırma grupları kurmaktadır. Özel fonksiyonlar matematiksel analiz, fonksiyonel analiz, quantum analiz, p-adik analiz, fizik ve diğer alanlarda önemli role sahip fonksiyonlardır. Bu konuda ülkemiz matematiğinin gelişimine önemli ölçülerde katkıda bulunmak için çalışıyorum.  İngiliz matematikçi G. H. Hardy'nin dediği gibi, ‘-Matematikçinin işlevi bir şeyler ortaya koymak, yeni teoremler ispatlamak, matematik bilimine katkıda bulunmaktır; kendisinin ya da diğer matematikçilerin neler yapmış olduğunu anlatmak değil’ sözünü hayat biçimim haline getirerek, devamlı olarak çalışmalarıma yoğunlaşıyorum” dedi. BÜLTEN

 

FOTO:

 

****

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.