1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Başarılı sanayicilere övgü
Başarılı sanayicilere övgü

Başarılı sanayicilere övgü

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından düzenlenen ‘Gaziantep’in Yıldızları 2014 Ödülleri’ Gaziantep Şehitkâmil Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen...

A+A-

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından düzenlenen ‘Gaziantep’in Yıldızları 2014 

Ödülleri’ Gaziantep Şehitkâmil Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

aziantep’in Yıldızları Ödül Töreni, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’ın katılımlarıyla Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. 

SANKO HOLDİNG’E 7 ÖDÜL

Sanko Holding’in 6 şirketi, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından düzenlenen geleneksel ‘Gaziantep’in Yıldızları Ödül Töreni’nde toplam 7 ödüle layık görüldü. 

GSO’nun 25. kuruluş yıl dönümünün de kutlandığı törende, GSO Müteşebbis Kurucu Üyeleri ile onursal ve eski başkanlarına da ödülleri takdim edildi. GSO’nun Kurucu Başkanı merhum Sani Konukoğlu adına ödülünü Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Konukoğlu’na ve Kurucu Üye Zeki Konukoğlu ile Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu’na ödüllerini, Başbakan Ahmet Davutoğlu verdi. 

Törende, İstanbul Sanayi Odası tarafından yapılan ‘2013 Yılı Türkiye’nin En büyük 500 Sanayi Kuruluşu’ araştırmasında listeye giren Sanko Tekstil İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Çimko Çimento ve Beton Sanayi Ticaret A. Ş., Süper Film Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.,  Sanko Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile ‘2013 Yılı Türkiye’nin En Büyük İkinci 500 Sanayi Kuruluşu’arasında bulunan Bartın Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile TÜBİTAK Ar-Ge’ kategorisinde Sanko Tekstil İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve ‘En Fazla Patent Başvurusu Yapan Firmalar’ kategorisinde Sanko özel Eğitim Hizmetleri A.Ş. ‘ye ödül sunuldu. 

Sanko Tekstil’in ödülünü Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Konukoğlu’na, Çimko Çimento’nun ödülünü Çimko Çimento Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tansu Tuğlu’ya, eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı takdim etti. 

Süper Film’in ödülünü Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sami Konukoğlu’na, AK Parti Genel Başkan Yardımcıs ı Öznur Çalık, Sanko Enerji’nin ödülünü Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Konukoğlu’na, Vali Erdal Ata sundu. 

Koordinatör Vali Veysel Dalmaz, Bartın Çimento’nun ödülünü Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Konukoğlu’na verdi. Sanko Tekstil’in TÜBİTAK Ar-Ge dalındaki ödülünü ise Sanko Tekstil İşletmeleri Genel Müdürü Ökkeş Cansız, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın elinden aldı. 

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu ise Sanko Özel Eğitim Hizmetleri’nin ödülünü Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Melike Toklucu’ya takdim etti. 

 

NAKSAN HOLDİNG’E ÖDÜL YAĞMURU

 

Gaziantep Sanayi Odası tarafından düzenlenen Gaziantep’in Yıldızları 2014 Ödül töreninin yıldızı Naksan Holding oldu. Törende ‘’Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu’’ ödülünü alan Naksan Plastik ve Royal Halı geceye damgasını vururken ‘Ar-Ge’ ve ‘TÜBİTAK’ ‘Kategorilerinde de Naksan Plastik A.Ş. ödüle layık görüldü.

 

Naksan Holding’in 3 ödül birden alarak yıldızlaştığı geceye, Başbakan Ahmet Davutuğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Gaziantep Valisi Edal Ata, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, Gaziantep Milletvekilleri ve sanayiciler katıldı.

 Törende, İstanbul Sanayi Odası tarafından yapılan “2013 Yılı Türkiye’nin En Büyük Sanayi Kuruluşu Sıralamasında İlk 500’e Giren Firmalar” arasında bulunan, Naksan Plastik ve Enerji San. Tic. A.Ş ve Royal Halı İplik Tekstil Mobilya San. Tic. A.Ş. ödül aldı. Ayrıca GSO’nun “Ar-Ge’de Gaziantep Atılımı Projesine”, TÜBİTAK İle yaptıkları müşterek çalışmalarla katılarak Gaziantep sanayisine önemli katkıda bulunan firmalar” kategorisinde Naksan Plastik ve Enerji San. Tic. A.Ş’ye ödül verildi.

 İso 500’e giren Naksan Plastik Enerji San.ve Tic. A.Ş’nin ödülünü Naksan Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nakıboğlu eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın elinden alırken, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’da, Royal Halı’nın ödülünü Royal Halı Yönetim Kurulu Başkanı Taner Nakıboğlu’na sundu.

Naksan Plastik A.Ş.’nin TÜBİTAK Kategorisi ARGE ödülünü ise Naksan Plastik Fabrikalar Direktörü Ahmet Naci Fıstık Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’dan aldı.

 Gaziantep’in Yıldızları Ödül Töreni’nin yıldızları arasında en çok ödül alan kurumlardan biri ünvanını da kazanan Naksan Holding’in ülke ekonomisine katkılarının süreceği ifade edildi. 

 

3TEKS MEDİKAL ÖDÜLE DOYMUYOR

 

Gaziantep Sanayi Odası tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gaziantep’in Yıldızları Ödül Töreni’nde 3TEKS Medikal Tekstil TÜBİTAK Ar-Ge Ödülüne layık görüldü.

GSO tarafından düzenlenen “Gaziantep’in Yıldızları Ödül Töreni”nde ‘’Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu’’, ‘’Türkiye’nin En Büyük İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’’, ‘’TÜBİTAK Ar-Ge Ödülleri’’, ‘’En Fazla Patent Başvurusu Yapan Firmalar’’, ‘’En Fazla Faydalı Model Başvurusu yapan Firmalar’’, ‘’En Fazla Marka Başvurusu Yapan Firmalar’’ ve ‘’En Fazla Tasarım Başvurusu Yapan Firmalar’’ kategorisinde ödüller dağıtıldı. 3TEKS Medikal Tekstil TÜBİTAK Ar-Ge ödülünü aldı.

Genel cerrahi örtülerin imalatı için otomasyon sistem geliştirme uygulaması projesi ile TÜBİTAK Ar-Ge ödülünü alan ve konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan 3TEKS Yönetim Kurulu Başkanı Orkun Balat ise; “3TEKS Medikal Tekstil olarak üretimimizdeki yüksek standart ve kalite ile şuan 56 ülkeye ürün ihraç ediyoruz. 

Beraberinde iç ve dış ihracatımızı daha da arttırmak amacıyla Ar-Ge çalışmalarımıza hiç ara vermeden, titizlikle devam ediyoruz. Şirket olarak yeni ürünler, yeni buluşlar bizi heyecanlandırıyor ve sürekli dinamik bir çatı altında tutuyor. Çalışmalarımızı Gaziantep gibi büyük ve gelişmiş bir şehirde yapmakta ayrıca bir gurur kaynağı. İhracat ’ta büyük bir ivme kazanmış olan şehrimiz her geçen gün daha da gelişiyor, üretim ve istihdam düzenli bir şekilde artıyor.  Bu ülke için yaptığınız yatırımların ve çalışmaların ödüllendirilmesi yatırımcıya teşvik oluyor. Bu kapsamda Gaziantep Sanayi Odası’na bu başarılı organizasyon dolayısıyla teşekkür ediyor, törende ödül alan tüm firmaları kutluyorum” diye konuştu. 

 

HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.