1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Bartık'tan yıldırım açıklama
Bartık'tan yıldırım açıklama

Bartık'tan yıldırım açıklama

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, Organize Besi Bölgesi Yönetim Kuruluna gönderilen ve 9 nolu meslek komitesinin büyük tepkisini çeken iki yeni üye ile ilgili spekülasyonlara cevap verdi.

A+A-

Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, "Biz üyelerin meclisten değil de daha aktif olsun diye yönetimden olmasını istedik. Bu nedenle Mustafa Bozgeyik ve Ömer Faruk Öztekin'i görevlendirdik. Mahmut Bey, canlı hayvan sektöründe değil. Keber ,turşu, meze işi yapıyor. Canlı hayvanla hiçbir ilgisi yok" dedi.

TIKLAYIN - GTO'DA BU KARARA İTİRAZ VAR

Eyüp Bartık, Gazetemiz Yazarı Tamer Abuşoğlu'nun da gündeme getirdiği, Gaziantep Ticaret Odası’nın (GTO) Organize Besi Bölgesinde görev süresi sona eren iki yönetim kurulu üyesinin yerine sektörle alakası olmayan iki yeni üye verilmesiyle ilgili eleştirilere yanıt verdi.

BEN ATADIM

Bir dönem önce GTO olarak komitenin belirdiği Mahmut Yıldırım ve Hilmi Yavuz’u, besi bölgesi temsilciliğine asil ve yedek üye olarak gönderdiklerini hatırlatan Eyüp Bartık, "Mahmut Bey, canlı hayvan sektöründe değil. Mahmut bey keber turşu, meze işi yapıyor. İşi bu. Canlı hayvanla hiçbir ilgisi yok. Orada temsilci olarak duruyor. Kendinin sektörü değil" dedi.

YEDEĞE İHTİYAÇ YOK

Organize Besi Bölgesinde bir asil bir yedek üye olduğunu, yedeğe ihtiyaç olmadığını dile getiren Bartık, "Organize besi bölgesine ortak olmayalım dediler. Ben ortak ettim. Bunu ne çabuk unuttular. Komiteden temsilci atayamayız. Biz bunu randıman alamayız diye istemiyoruz. Meclis üyesi statüsünde  değilde yönetim bazında üye verdik. Yönetim kurulu daha etkin olsun dedik. Şönetim kurulu seviyesinde temsil edilelim istedik" dedi.

GÖRECEKSİNİZ

Organize Besi bölgesinde sorunları tesbit edip, büyükşehir ile birlikte çözüm üreteceklerini dile getiren Bartık, "Göreceksiniz vatandaşı sağlıklı yere kavuşturucağız, rol üstleneceğiz. Sektörü daha rekabetçi hale getirmek için yönetim bazında temsile karar verdik. Daha hızlı çözüm olsun istiyoruz. Meclis ayda bir, yönetim ise haftada bir var" şeklinde konuştu. 

ABUŞOĞLU: KUTUPLAŞMANIN ÖNÜ AÇILIR

Abuşoğlu "GTO Yönetim Kurulu tarafından Organize Besi Bölgesi yönetimine yapılan atama keyfi ve tepeden inmeci bir anlayışın ürünüdür. Ben yaptım oldu’’ mantığının bariz bir örneği olan bu tutum kabul edilemez. Sektörel sorunları ancak sektörün içinde yer alan unsurlar bilir ve tanımlar. Çözüm yollarını ise yine bu unsurlar analiz ve tayin edebilir. GTO’nun bu tür uygulamaları Yenikapı Mutabakatı’nın ruhuna aykırıdır ve yeni kutuplaşmaların önünü açmaya yönelik manevralardır. Birleştirmekten ve sentez toplumu olmaktan çok ayrıştırmaya yönelik sonuçlar verir. Bu zamana kadar olan teamüllere ve genel adaba aykırılıklar içeren bu yanlış uygulamaya son verileceğine inanıyorum. Zira aklın ve mantığın emri bu yönde olacaktır" demişti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.