Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Yazarın Tüm Yazıları >

Bana da komik geldi..

A+A-

Sergen Yalçın durmuş durmuş ve Gaziantepspor ile ilgili adeta dalga geçercesine bir Twit atmış..

Biliyorsunuz daha öncede yazmıştım, Sergen haddini bilmeli diye.. Yönetimin ister çaresizliği ister iyi niyeti veya isterse işbilmezliğini kötüye kullanmaması gerektiğini dile getirip uyarmıştım..

Ama denge konusunda bir türlü ayar tutturamayan sevgili Sergen, paraya doymasına rağmen, kendisine inanılmaz sabır ve anlayış gösteren yönetimi zor durumda bırakıp gitmişti..

Oysa gitmenin de bir adabı vardı..

Anlaşma yaparken öne sürdüğü şartları dört dörtlük uygulatırken, kulübü terkettiğinde yok sayması, Gaziantepspor’u hiçe saymaktan ve küçük görmekten başka tarif edilemezdi..

Sahi bu Sergen’in yarıda bırakıp gittiği Gaziantepspor’un yöneticileri bu kaçış için kendisiyle özel bir sözleşme yapmışmıdır.. 

Yani ödenecek rakamların dahil olduğu sözleşmeye “Sergen’in her an kulübü bırakıp gitmesine sessiz kalınacak, herhangi bir tazminat alınmayacak, üstelik yıl sonuna kadar ödenen ücretinden geri kalan kısmı istenmeyecek”gibi uçuk bir madde koymuşlarmıdır..

Öyle ya, 2014 futbol sezonunun sonuna kadar Gaziantepspor’un sportif direktörlüğünü yapması için anlaşılan ve parası son kuruşuna kadar tıkır tıkır ödenen Sergen Yalçın, bu vecibesini yerine getirmeden kulübü bırakıp gitti ise, bunun bir bedeli olması gerekmiyormu..

Aynı şeyin tersi halinde Sergen hukuksal yollara başvurmayacakmıydı ? Sözleşme şartını ihlal eden Gaziantepspor’dan hakkını istemeyecekmiydi?

Hemde kuruşu kuruşuna isterdi Gaziantepspor’dan..

O zaman Gaziantepspor niye Sergen’in kulübü bırakıp gitmesiyle birlikte yasal hakkını istemiyor.. 

Bırakın hepsini, fazladan verilen paraya ne oldu ? 

Madem Sergen’e sezon sonuna kadar tüm parası ödendi ise, Sergen’de görevini yarıda bırakıp kaçtı ise, Gaziantepspor’un Sergen’den alacağı yokmudur..

Kulübün iç durumunu bilmiyorum tabii.. Bu konuda ne yapıldı bilemem.. Ama çoktandır yazmak istediğim bu konuya, Sergen Yalçın’ın açıklayıp dalga geçermiş gibi Twit atması bunları yazmamı hatırlattı bana..

Sahi Sayın Gaziantepspor’u yönetenler..

Sergen Yalçın’a fazladan verdiğiniz parayı aldınız mı ? Hukuksal yollara başvurdunuzmu ? Federasyona şikayet ettiniz mi ?

Eğer bunları yapmadıysanız, ki yapmamışsınızdır.. İşte bu sessizliğiniz ve efendiliğiniz bana komik geliyor..

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.