1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. BAMBAŞKA BİR GAZİANTEP OLACAK
BAMBAŞKA BİR GAZİANTEP OLACAK

BAMBAŞKA BİR GAZİANTEP OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen "Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Mitingi"ne katılarak vatandaşlara hitap etti.

A+A-

Gazianteplilere 15 Temmuz'daki duruşları nedeniyle teşekkür eden Erdoğan, FETÖ'nün ardından DAEŞ'in de inlerine gireceklerini söyledi. Gündeminde terör olan Erdoğan, idamla ilgili karar önüne gelirse onaylayacağını söyledi. Her mücadeleden sonra Gaziantep'in gazilik madalyasının büyüyüp parladığını söyleyen Erdoğan, "Gaziantep bu madalyayı her seferinde anasının ak sütü gibi helal  ettiriyor" dedi.  Gaziantep'in geldiği noktaya değerlendiren Erdoğan, "Gaziantep 15 yıl önce neydi  bugün ne oldu. Daha iyi daha güzel olacak. Kentsel dönüşümle bambaşka bir Gaziantep olacak. Milletvekilleri, belediye başkanları, valilerimizce iftihar ediyorum, işadamlarıyla iftihar ediyorum" dedi.

İNLERİNE GİRECEĞİZ

Gaziantep 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen "Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik" mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biz namerde boyun eğer miyiz? Eğmedik eğmeyeceğiz. 4 yıl önce Ramazan Bayramının 2.günü PKK bombalı araçla saldırmış, 10 vatandaş şehit etmişti. 8 gün önce DAEŞ saldırdı, Gaziantep boyun eğdi mi? Onlar şehit oldu. Buradan söylüyorum. DEAŞ nerede olurlarsa olsunlar inlerine gireceğiz oradan çıkartacağız" dedi.

KARAKOLA SAVCILIĞA BİLDİRİN

Gazianteplilerin FETÖ'ye boyun eğmediğini söyleyen Erdoğan,  yüzbinlerce insan tarihin en büyük destanını yazdığını söyledi. Erdoğan, "Devletin kurumlarında olanlarına sesleniyorum. Pensilvanya'daki şarlatanın peşinde gidenleriniz varsa artık, kopsun kopmadıysanız bilenleriniz varsa karakola savcılığa bildirsin. Bunlarla beraber yürümeyeceğiz. Bunlar vatana ihanet ettiler" dedi.

KİMLİĞİ TESPİT EDİLEMEYENLER VAR

Gaziantep'e taziye ziyareti için geldiğini söyleyen Erdoğan, "Gaziantep 20 Ağustos'ta terörün en alçak yüzüne maruz kaldı. 14 yaşındaki bir çocuğu intihar eylemcisi olarak kullanıp can aldı. Saldırı öylesine vahşiydi ki kimliği tespit edilemeyen mevtalarımız var. Saldırıda vefat edenlerin yakınları ile birlikte tüm Türkiye'nin başı sağ olsun. Bir çocuğu kullanarak, masumları katledenler akıttıkları kanda mutlaka boğulacaklardır" dedi.

 İDAMI ONAYLARIM

'Milletimiz idam istiyor değil mi? Bunun kararını verecek merci TBMM'dir. Çünkü oradakiler sizin vekilleriniz' diyen Erdoğan, "Sizin bu talebinizi ilettim ve buradan tekrar iletiyorum. Ben düşüncemi söylüyorum. Bir taraftan darbede 241 vatandaş, burada 54, diğer tarafta 16, öldürülecek. Öldürenler ellerini kollarını sallaya sallaya gezecekler. Bütün dünyada idam hala var. Kara Avrupası hariç, Akdere Mahallesindeki kınada kan dökenler, eğer bu şekilde Gazianteplilere baş eğdireceklerini sanıyorsa yanılıyorlar. Gaziantepliler burada, siz neredesiniz. Şehirdeki Suriyeliler burada, bombalı saldırıdaki mahallemizdeki etkin köken ve meşrebine bakarak tahrik edeceğini sananlar bir kez daha hüsrana uğradılar. Türkiye artık bu oyunlara gelmiyor. Gaziantep bunun en güzel örneğidir" şeklinde konuştu.

CERABLUS'A DÖNMEK İSTEYENLERE DESTEK

Cerablus'taki operasyonu da değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Karkamış'ı rahatsız ettiler. Bir sabır iki sabır üç sabın on sabır artık yetti dedik gereğini yaptık. Cerablus boşaltıldı. Cerablusun sahipleri artık Cerablus'a yerleşmeye başladı. Dönmek isteyenlere her türlü desteği vereceğiz. Artık herkes yerini bilecek. ÖSO'ye her türlü desteği verdik gerekli operasyonları yaptılar. Sizler eğilmediniz, tanklar, helikopterler size boy eğdiremedi, 241 şehit 2 bin 194 yaralımız oldu ama durmadınız. Ama o köprü 15 Temmuz Şehitler köprüsü oldu. Kardeşlerim bu millet zaten gaziydi. Burası Gaziantep, namerde boy eğer miyiz? Eğmedik, eğmeyeceğiz. 4 yıl önce Ramazan Bayramının 2. günü PKK bombalı araçla saldırmış 10 vatandaş şehit etmişti, 8 gün önce DAEŞ saldırdı. Ancak Gaziantep boyun eğdi mi, onlar şehit oldu. Buradan söylüyorum. DAEŞ nerede olurlarsa olsunlar inlerine gireceğiz oradan çıkartacağız" diye konuştu.

GAZİANTEP BURADA, SİZ NEREDESİNİZ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bölücü terör örgütlerine yönelik operasyonların kesintisiz devam edeceğini bildirerek, "Terör örgütünün kökünü kazıyana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz." dedi. Erdoğan, Türkiye'nin terör örgütlerinin ve terör yöntemlerinin hiçbirine teslim olmadığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:"Akdere Mahallesi'ndeki nişan töreninde o kına töreninde kan dökenler eğer bu şekilde Gazianteplilere baş eğdirebileceklerini sanıyorlarsa çok yanılıyorlar. İşte Gaziantep burada, peki siz neredesiniz? Akdere ve Beybahçe mahalleleriyle burada, Vatan ve Güzelvadi mahalleleriyle burada, Barak, Şirinevler, Türkmenler mahalleleriyle burada, Düztepe ve Cengiz Topel mahalleleriyle burada, Perilikaya Mahallesi'yle burada, şehirdeki Suriyelilerle, misafirlerimizle, burada. Bombalı saldırının gerçekleştiği yerin çevresindeki bu mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın etnik kökenine meşrebine, siyasi görüşüne bakarak bu saldırıyla onları tahrik edebileceklerini sananlar bir kez daha hüsrana uğradılar."

KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ

"Sınırlarımız içinde ve yakınında hiçbir terör örgütünün faaliyetine asla müsamahamız yoktur, olmayacaktır" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bölücü örgüte yönelik operasyonlarımız kesintisiz devam edecektir. DAİŞ'in Suriye ve Irak'tan temizlenmesi için yürütülen çalışmalara her türlü katkıyı vereceğiz. Cerablus'ta bunun için varız, Başika'da bunun için varız. Gerekirse diğer bölgelerde de aynı şekilde sorumluluk üstlenmekten kaçınmayacağız. PYD denilen bölücü örgütün Suriye kolu hususunda da aynı kararlılığa sahibiz. Bu terör örgütünün de kökünü kazıyana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz." diye konuştu. 

ERDOĞAN'DAN ÖNCE ONLAR KONUŞTU

ŞAHİN:İLAHİ GÜÇ OYUNU BOZUYOR

Mitingde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Bu şehir kendiliğinden gazi olmadı. Gaziantep 100 yıl önce nasıl sağlam durduysa, dünyaye haykırdıysa, aynı duruşunu, 15 Temmuz'da da bütün düyya gösterdi. Bu duruş çok önemli bir duruş. Başı gövdeden ayırmak istediler. Fatih'in torunlarıyız, Ya İstiklal Ya ölüm diyen Gazi'nin torunlarıyız. Kefenimizi giydik yola çıktık diyen Recep Tayyip Erdoğan'ın kardeşleriyz. Hain, şerefsiz, alçak FÖTE askeri başı gövdeden ayımak istedi. Ancak ilahi güç oyunu tuzakları bozuyor" dedi.

YERLİKAYA:ALLAH SİZİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN

Vali Ali Yerlikaya ise, "Bu meydanlarda 300 bin kişi yarım saat içinde toplandı, İstikbaline geleceğine sahip çıkmak sizide mahçup etmemek için bu meydana geldiler. Hepiniz şahitsizin biz liderimizin arkasında durduk. Fetö uşaklarını yendi bu meydan. Hepsini adalete teslim ettik. Kına gecesinde mahremiyetimize kastettiler. 54 kardeşimii katlettiler. 94 yaralımız var. Onlarıda bağrımıza bastık. Bugünde acımızı paylaşmaya geldiniz. Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Liderliğinizde terör örgütleriyle mücadelemiz sürecek" dedi. 

ALA:HEDEFLERİMİZE VARACAĞIZ

İçişleri Bakanı Efkan Ala da, Türkiye'nin önünü kesmek isteyenlerin başarılı olmayınca terör örgütlerini maşa olarak kullanarak önümüzü kesmeye çalıştıklarını söyledi. Ala, "Lider meydanlarda olunca meydanlarda böyle doluncc memleketin önümü hiç kimse kesemeyecek. Ne kadar tuzak kurarlarsa kursunlar ne kadar örgüt biraraya gelirse gelsin sizler olduğunuz sürece yolumuz açık. Hedeflerimize varacağız. Hedeflerimizi tutturacağız" dedi.

ŞİMŞEK:BİRLİKTE BAŞARDIK

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Direnişin dirilişin sembolü Cumhurbaşkanımız Gaziantep'te hoşgeldiniz. 15 Temmuz gecesi burada çeyrek milyonu aşan hemşehrilerim demokrasiye geleceğine sahip çıktı. Hep birlikte başardık. Gaziantep'te terör başarılı olamaycak, Gaziantep üretmeye yatırıma devam edecek. Bu şehrin direncini birlik beraberliğine kardeşliğine hiç bir güç engel olamayacak. Allah'ın izniyle Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çok daha ileriye taşıyacağız" dedi. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.