1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Bakanlıktan sağlık teşekkürü
Bakanlıktan sağlık teşekkürü

Bakanlıktan sağlık teşekkürü

Sağlık Bakanlığı, Gaziantep’te sağlık sektöründe hizmet veren 3 hastaneye 2012 yılı içerisinde beyin ölümü ve kadavradan donör sayısına sağladıkları katkıdan dolayı teşekkür belgesi verdi.

A+A-

Sağlık Bakanlığı, Gaziantep’te sağlık sektöründe hizmet veren Özel Sani Konukoğlu Hastanesi, Doktor Ersin Arslan Devlet Hastanesi ve Şehitkamil Devlet Hastanesi’ne 2012 yılı içerisinde beyin ölümü ve kadavradan donör sayısına sağladıkları katkıdan dolayı teşekkür belgesi verdi.

Gaziantep Sağlık Müdürlüğü binasında düzenlenen törende konuşan Gaziantep İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Metin Karakök, “Tedavisi sadece organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar, tüm dünyanın olduğu gibi, ülkemizin de önemli sağlık sorunlarından biridir. Günümüzde 60 binden fazla hasta organ yetmezliği nedeniyle tedaviye gereksinim duymakta ve bu sayı gün geçtikçe artmaktadır. Organ nakli, günümüzde başka hiçbir tıbbi çözüm olmadığı için, bir insanın organ ya da dokularının ihtiyacı olan başka bir insana, tedavi amacıyla nakledilmesi işlemidir. Nakil yapılması kararı verilen hasta sayısının fazla oluşu buna karşılık, verici sayısının yeterli seviyede olmaması organ nakline olan ihtiyacı her gecen gün artırmaktadır” dedi.

HASTANELERE ÖRNEK TEKİL ETMELİ

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Metin Karakök, sözlerini şöyle tamamladı: “2012 yılı beyin ölümü bildirimi ve kadavra donör sayısına katkıda bulunmaları ve bu konuda gösterdikleri hassasiyet, itina ve verdikleri önem doğrultusunda, ilimiz Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi, Şehitkamil Devlet Hastanesi ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'ne Bakanlığımızca tteşekkür belgesi gönderilmiştir. Biz de Sağlık Müdürlüğü olarak hastanelerimizin gösterdikleri üstün çabalar ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eder, diğer hastanelerimize örnek teşkil etmesini belirtmek isterim.”

VALİ YARDIMCI DA KATILDI

Ödül törenine katılan Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen ise, “İlimizdeki sağlık birimlerinde ülkemiz çapındaki son rakamsal veriler bu konuda son yıllardaki çok önemli gelişmeler halkımızın, insanlarımızın duyarlılığına rağmen rakamlar istediğimiz seviyede değil. Amacımız toplum olarak bundan sonra da bu konudaki hassasiyeti ve duyarlılığı arttırarak devam etmek. Bu güzel alanda çalışma yapanları tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Tören, çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.