1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bakan'dan denetim talimatı
Bakan'dan denetim talimatı

Bakan'dan denetim talimatı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Suriye sınırında bulunan illerde akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele konusunda kapsamlı denetim tedbirlerinin...

A+A-

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Suriye sınırında bulunan illerde akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele konusunda kapsamlı denetim tedbirlerinin uygulamaya konulduğunu açıkladı. Yazıcı, "Akaryakıt kaçakçılığına karşı yürütülen denetimlerin, Gaziantep, Adana, Mersin, Kilis, Niğde ve Osmaniye de dahil olmak üzere çevre illeri ve farklı güzergâhları kapsayacak şekilde yaygınlaştırılması amacıyla ilgili valiliklere gerekli talimatları verdim" dedi.

MÜŞTEREK DENETİMLER

Bakan Yazıcı, akaryakıt kaçakçılığının, vatandaşların can ve mal güvenliğine, çevreye, ülkemiz ekonomisine ve akaryakıt sektörüne yönelik oluşturduğu tehditlerin bertaraf edilmesini hedefleyen söz konusu denetimlerin, yarattığı olumlu sonuçlarıyla, kurumlar arası işbirliğinin ve bu işbirliğinin bir yansıması olarak müştereken gerçekleştirilen faaliyetlerin son derece etkili ve verimli bir örneğini oluşturduğunu vurgulayarak "Bu kapsamda, denetimlerden alınan olumlu sonuçların kalıcı hale getirilmesi, akaryakıt kaçakçılığında kullanılması olası farklı güzergâhların kontrol altına alınması ve akaryakıt kaçakçılığı fiillerine izin vermemek adına yurt çapında etkin tedbirler alınarak bu konudaki caydırıcılığın artırılması amacıyla, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının koordinasyonunda müşterek denetimlerin yaygınlaştırılması kararlaştırıldı" dedi.

DENETİMLER İLLERE KAYDI

"Hatay uygulamasını, akaryakıt kaçakçılık potansiyeli yüksek illerimize de kaydırdık" diyen Bakan Yazıcı, "Akaryakıt kaçakçılığına karşı yürütülen denetimlerin, Gaziantep, Adana, Mersin, Kilis, Niğde ve Osmaniye de dahil olmak üzere çevre illeri ve farklı güzergâhları kapsayacak şekilde yaygınlaştırılması amacıyla ilgili valiliklere gerekli talimatları verdim.

Akaryakıt kaçakçılığı fiillerini önlemeye, bu fiillerin tespitine ve yaptırıma konu edilmesine ilişkin mücadele faaliyetleri, bugüne dek olduğu gibi bundan sonraki dönemde de tüm kurumlarımızın kararlı işbirliği çerçevesinde ve kapsamlı bir şekilde devam edecektir. Vatandaşlarımız, akaryakıt kaçakçılığı başta olmak üzere, her türlü kaçakçılık ihbarlarını Gümrük Muhafaza 136, Polis 155 ve Jandarma 156 numaraları telefonlara yapabilirler.” İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.