1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. BABA PARASIYLA ZAMPARALIK YAPILMAZ
BABA PARASIYLA ZAMPARALIK YAPILMAZ

BABA PARASIYLA ZAMPARALIK YAPILMAZ

Gaziantep Diş Hekimleri Odası Başkanı Hasan Karabay, odaların siyasetle uğraşmaktan, kendi sorunlarını çözemediklerinden yakındı. Karabay, "Diş hekimliği...

A+A-

Gaziantep Diş Hekimleri Odası Başkanı Hasan Karabay, odaların siyasetle uğraşmaktan, kendi sorunlarını çözemediklerinden yakındı. Karabay, "Diş hekimliği odaları kurulduğu günden bu yana siyasetle uğraşıyor. Tabipler birliği de öyle. Yüzde 80 odalar maalesef siyasetle uğraşıyor, hükümetle kavga ediyor. Hükümetle kavga etmekten kendi sorunlarımızı çözemedik. Kendimizi anlatamıyoruz. Anlatsak bile ters anlaşılıyoruz. Çünkü siyaset bizi bozdu" dedi.

BABA PARASIYLA ZAMPARALIK YAPILMAZ

'Kendi oğluma diyorum baba parasıyla zamparalık yapılmaz. Siyasetle uğraşacaksan önce fakülteni bitir' diyen Hasan Karabay, "Hükümetle kavgayı bırakırsak belki sorunlarımız çözülür. Ben bunu bizim genel merkezdeki arkadaşlara bir çok defa tekrar ettim. Arkadaşlar bizim gayemiz üzüm yemek mi bekçi dövmek mi? dedim. Ve şu ifadeyi kullandım,farzı bırakıp da sünnete sarılmak kadar abesle iştigal yoktur. Bizim tarzımız, görevimiz nedir diş hekimleri meslektaşlarımızın hak ve hukukunu korumaktır. Ama bunu bırakıp da yok Taksim miş, yok başka şeymiş. Tamam biz insanız lanetle kınarız ama mesleğimizin çizgisini aşarak oralarda faaliyet göstermemiz bize ters" diye konuştu.

BU ZİHNİYETİ BİRAZ BERTARAF EDECEĞİZ

Mayıs'ın 10'unda genel kurulları olduğunu hatırlatan Karabay, bu seçimde bu zihniyeti biraz bertaraf edeceklerini ifade ederek, "Ankara'da, başkan değişiklikliği de olabilir, başkan kalıp yönetimdeki bazı siyaseti birinci sıraya alan arkadaşlarımızın değişmesi de olabilir. Bir değişim gerekiyor. 20 yıldır hükümetle kavgalıyız. Özellikle sağ hükümetlerle. Soruyorum tam gün yasasını kim çıkardı? Ecevit çıkardı. Niye karşı durmadınız? diye soruyorum. Ben Türk Hekimliği birliğinin başkanıyım. 250 tane üyem var, onların vebalini üstüme almışım. Onların iyi niyetini gasp edip de gidip siyasetle uğraşacaksam bana bu başkanlığın gereği yok diyorum" dedi.

CAYIR CAYIR KAÇAK DİŞ YAPIYORLAR

Diş hekimlerinin sorunlarına da değinen Karabay, en büyük sorunlarının kamudan hizmet alımında yaşadıkları sıkıntılar olduğunu belirtti. Bunun yanısıra kaçak dişlerin de hala önemli bir sorun olmaya devam ettiğini belirten Karabay şöyle konuştu:"Memleketin dört etrafında Suriyeli de olsa, yerli de olsa kaçak çalışan teknisyenler var. Bunlar cayır, cayır, cayır, kaçak diş yapıyorlar. Diş hekimi olmadığı halde Karataş'ta, Düztepe'de, her yerde varlar. Maalesef engel olamıyoruz. En büyük sıkıntımız bu. Bu arkadaşlarımızı temizleyemiyoruz. Gaziantep'te bunlardan yaklaşık 100 tane var. Suriyeliler de yeni başladı, ben bir tanesinin malzemesine el koydum, kapattım. Ancak ne kadarda el koysanız, bir Karataş'ta cadde cadde, sokak sokak gezip de bunları tek tek ayıklamanızın mümkünü yok. 60. Yıl, Gatem'te sokak sokak gezip bunları arayamazsınız."

İNSANLAR NASIL GÜVENİYOR?

Belediyeye kaçak dişçileri önleme konusunda önemli görev düştüğünü belirten Karabay, "Zabıtanın bunu denetim altına alması lazım. En büyük derdimiz bunlar. Ucuz ve kalitesiz iş yapıyorlar, bulduğu zaman da insanları kazıklıyorlar. İnsanlar bu devirde bunlara nasıl güveniyorlar anlamıyorum? Hijyen yok, tecrübe yok, bilgi yok. İnsanlarımız vicdanımız el vermiyor diye şikayetçi de olmuyorlar" şeklinde konuştu. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.