1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Apartman sakinleri öfkeli
Apartman sakinleri öfkeli

Apartman sakinleri öfkeli

Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan Cumhuriyet Apartmanı sakinleri yıllardır başvuru yaptıkları halde yenisi gelmeyen çöp konteynerinden ve verilmeyen banklardan...

A+A-

Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan Cumhuriyet Apartmanı sakinleri yıllardır başvuru yaptıkları halde yenisi gelmeyen çöp konteynerinden ve verilmeyen banklardan dolayı Şahinbey Belediyesine tepkili. 23 daireli apartmanın sakinleri başvuruların hiçbir geri dönüşünün olmadığını belirterek, "Bir sokağa tek bir tane çöp kovası yeter mi?" diye isyan ettiler. 

Yıllardır çöp konteyneri ve banklardan dolayı  başvurularına karşılık bulamayan Cumhuriyet Apartmanı sakinleri, "Bu yaşananlar bir İbrahimli ya da Karataş'da yaşansa böyle olmaz. Zenginin mahallesinin önünde çifter çifter çöp konteynerleri var da bizim mahallemizin önünde niye yok ? Bizim buranın sorunu yıllar öncesine dayanıyor, yıllardır başvuru yaptığımız halde sorunumuza bir çözüm bulmadılar. Bir sokağın tamamına tek bir çöp konteyneri verilmiş bu konteyner bizim apartmanın yanında duruyor. Zaten çöp konteyneri konteynerlikten çıkmış durumda. Belediye hiçbir olayla ilgilenmiyor, çöp kovamız çok eski ve yamuk yumuk. Çöp kovamızdan adeta mikrop fışkırıyor. Çöp kovamız bulunduğu yerden dolayı 3 kere yuvarlandı, apartman sakinlerimizin araçlarına çarptı. Çoğu mahalleye verilen hizmetler neden bizim mahallede eksik, bir tane çöp kovamız var, zaten onun yüzünden her gün hasta oluyoruz" dediler. 

İŞTE APARTMAN SAKİNLERİNİN GÖRÜŞLERİ 

BURHAN BİLGİN (DAİRE SAHİBİ)

"SORUNUMUZA BİR ÇÖZÜM BULAMADILAR "

"Bizim buranın sorunu yıllar öncesine dayanıyor. Yıllardır başvuru yaptığımız halde sorunumuza bir çözüm bulmadılar. Bir sokağın tamamına tek bir çöp konteyneri verilmiş. Bu konteyner bizim apartmanın yanında duruyor . Zten çöp konteyneri konteynerlikten çıkmış durumda iki çöp atınca hemen doluyor. Vatandaşlar  çöpler dolunca mecburen çöplerini dışarı atıyorlar, bu durumda da zarar gören biz oluyoruz. Bu konteynerin ne bir kapağı var, ne de doğru düzgün bir şekli. Hastalık saçıyor. Hele yaz günleri dışarı atılan çöpler yüzünden burada durulmuyor. Çöp konteynerlerini iletelim dedik üç dört kere yetkili mercilere bildirdiğimiz halde sonuç alamadık. Konteynerin bulunduğu alan zaten yanlış konteyneri taşıyın karşıya dedik gene sonuç alamadık. Bizler artık kime başvuracağımızı bilemiyoruz. Konteynerin bulunduğu alan tümsek olduğu için çöp konteyneri kayıyor. Apartman sakinlerimizin ikisinin aracına bu çöp konteyneri çarptığı için araçlar haşat duruma geldi. Çöp konteyneri aşırı derecede dolduğu için gelen belediye ekipleride çöpü boşaltırken takır tukur bir alete konteyneri geçiriyorlar. Konteyneri ezdiler. 21. yüzyıldayız herkes sağlıktan bahsederken bizim apartmanın önündeki bu durum kabul edilemez konteynerlerin çoğaltılmasını ve bizim apartmanın karşısında bulunan boşluğa taşınmasını yetkililerden istiyoruz ayrıca yıllardır başvurduğumuz halde verilmeyen bankları istiyoruz."

 

HATİCE Y. (APARTMAN SAKİNİ)

 

"ÇÖP KOVAMIZDAN MİKROP FIŞKIRIYOR "

 

"Belediye hiçbir olayla ilgilenmiyor. Çöp kovamız çok eski ve yamuk yumuk çöp kovamızdan adeta mikrop fışkırıyor. Herkes sağlığın bukadar önemli olduğuna değinirken, buranın böyle olması doğru değil. Bu durum zengin mahallelerinde yaşansa örneğin bir İbrahimli'de ya da Karataş'da  olsa böyle olmaz. Biz bu durumu 3-4 defa şikayet ettik fakat bir sonuç alamadık. Çöp konteynerimiz bulunduğu yerden dolayı sürekli kayıyordu. Çok arabaya çarptı fakat bu arabalar gördükleri zararın tazminatını alamadılar. Çöp konteynerimizde sürekli kaydığı için geldiler, beton bir yapı yaptılar konteyner kaymasın diye yapılan sadece bu oldu. Bizim kovamızın yıllardır bir kapağı yok ortalığa çöp atıyorlar kapımız önü mikrop kaynıyor hele yazın çocuklarımız sık sık bundan dolayı hasta oluyor. Apartmanımızın önünün temizlenmesini ve çöp konteynerlerinin sayısının artırılarak başka bir yere taşınmasını istiyoruz  yetkililerden, artık duyun sesimizi. Bir bankı bile yıllar geçmesine rağmen vermediler zenginin mahallesinde varda fakirin mahallesinde niye yok? " 

 

NACİYE AKKAYA (APARTMAN SAKİNİ)

 

"BELEDİYENİN ÇÖP TOPLAMA ARACI KOVAYI EZDİ"

 

"Biz bu apartmanda  23 daireyiz. Sokağımızda tek bir çöp kovası var çevreden gelenler pisliğini atıyor bizde atıyoruz kova haliyle birtane olunca yetmiyor.  Çöp kovası dolunca vatandaşlar çöplerini sokak ortasına atıyor ortalık çöp doluyor hele birde burada perşembe pazarı olduğunda ortalık zibillik gibi oluyor. Çöp kovamız bulunduğu yerden dolayı 3 kere yuvarlandı. Apartman sakinlerimizin araçlarına çarptı onları haşat etti bunların masraflarını da alamadı apartmanda oturanlar. Kova yuvarlandığı için birkaç kere başkasının aracına da çarptı  söyledik kova için çimentoyla küçük bir yer yapdılar o kadar. En sonunda  belediyenin çöp toplama aracı kovayı ezdi. Çöp kovası çöp kovalığından çıktı önceden hiç olmazsa çöpümüzü atabiliyorduk şimdi herkes çöpünü dışarı atıyor. Çöplerin kokusundan dolayı evimizde oturamaz olduk.  Çöp kovası var kapağı yok kovaların sokağımızda sayısı artırılsın birde bizim apartmanın önünden kaldırılsın evlerin olmadığı bir yere koyulsun kapımızın önü pislik kaynıyor. Senelerden beri apartmanımızın önüne bir bank getirilmesini  istiyoruz daha getirilmedi. Belediyeden 3 seneden beri talep ettiğimiz halde bize bankları vermediler ve geri dönüşte yapmadılar normalde her apartmanın önüne bu banklardan veriyorlar bize niye vermiyorlar anlam getiremedim."     

 

DEMET KÜPLÜ (APARTMAN SAKİNİ)

 

"AMBULANS BURAYA NASIL GİRECEK"

 

"Çöp konteynerinden gördüğümüz zarar yeter artık sayısının artırılarak bu konteynerin buradan gitmesini istiyoruz. Kaç kere yetkililere bildirdiğimiz halde ne geri dönüş oldu nede bir bilgilendirme oldu. Semt pazarı kapımızın dibinde kuruluyor, araçlarımızla pazar kurulduğu gün geçemiyoruz kendi evimizin önüne çocuklarımızı servisciler sokağımızın aşağısında bırakıyor çocuklarımızın başına birşey gelirse hesabını nasıl verecekler, evde herhangi bir kaza olduğunda yada hastalandığımızda ambulans buraya nasıl girecek çoğu mahalleye verilen hizmetler neden bizim mahallede eksik bir tane çöp kovamız var zaten onun yüzünden her gün hasta oluyoruz." Haluk ŞAHİN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum