1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

  3. AMATÖR FUTBOL VE GAZETEMİZİN MİSYONU
Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Yazarın Tüm Yazıları >

AMATÖR FUTBOL VE GAZETEMİZİN MİSYONU

A+A-

Çoktandır amatör spor ve özellikle futbol için yazı yazamıyorum.. Eskiden yazardım oysa.. Yani gazetemizin kuruluş yıllarını takip eden seneler boyunca.. Sonra biliyorsunuz, kent sorunlarına daldık.. Siyaset, eğitim, kültür, sanat, turizm, ulaşım, yani aklınıza ne gelirse yazmaya koyulduk.. Haftaya Bakışı bir istikrar abidesi yaptık.. Gazetemizi kentin sorunlarını dile getiren, halkın sesi yapan noktaya taşıdık..

Bunları yaparken sizlerin güvenini kazanma yolunda çok ciddi mücadele verdik.. Sadece doğrulardan taraf olduğumuzu gösterdik.. Bunların hepsi zaman içerisinde gerçekleşti ve bizi buralara getirdi.. Belki bilmeyeniniz vardır, bu gazetenin adı SPOR27 ve tabiod boy çıkan bir yayın organıydı..Sonra kent sorunlarını da üstlenmeye karar verdik ve adını Gaziantep27ye çevirdik.. Tabii Spor27 arka sayfamızda varlığını sürdürmeye devam etti..

Yazının girişinde olduğu gibi, fazla uzatmadan amatör spora dönmek istiyorum.. Son zamanlarda oldukça eleştirel telefonlar, mailler ve sosyal medyadan yapılan uyarı yazılarıyla muhatap olmaya başladım.. Bizi bilen dostlarımız amatör futbolda gazetemizin çizgisinden çıkarılmaya çalışıldığını, çalışanlarımızın bazı takımlara ayrıcalık yaptığını, hakemler konusunda işin objektifliğinden uzaklaşıldığını söylemeye başladılar..

Ve biraz araştırdığımda bazı uyarıların haklı olduğunu tespit ettim.. Kötü niyet aramadım ama daha dikkatli olmamız gerektiğini düşündüm.. Çünkü Gaziantep27 bir okuldur. Bir Ekoldur.. Üstlendiği misyon ile kimselere ayrıcalık tanımayan, yanlış gördüğünü söyleyen, adalet anlayışından uzaklaşanları uyaran, ama temelinde haksızlık yapmayan, doğrulardan kaçınmayan bir politikası vardır.. Ancak bu anlayışımıza rağmen şikayetler başlamışsa,  o zaman oturup düşünmemiz gerekiyor..

Bu nedenle spor bölümündeki arkadaşların daha dikkatli, daha titiz ve en önemlisi tüm takımlara eşit davranması gerektiğini hatırlatıyorum.. Bizim herşeyimiz şeffaftır.. Kapalı kapılar ardında konuşmaz, işler çevirmeyiz.. Bu okur Gaziantep27yi bu noktaya taşımışsa, şimdi ise bazı gelişmeler üzerine beni arayarak uyarıda bulunuyorsa, bu yazıyı yazmam şart olmuştur..

Buradan tüm okurlara, amatör futbol kulüplerine sesleniyorum.. Eğer gazetemizde bir haksızlık, herhangi bir kulübe bir ayrıcalık, görevini düzgün yapan hakemlere haksızlık içeren haber ve yorumlar görürseniz, tıpkı haksızlık yapanları, görevini ihmal edenleri şikayet ettiğiniz gibi bu konuda da  lütfen beni uyarın sevgili okurlarımız.. 22 yıldan beri yayın hayatını sürdüren ve objektifliğini koruyan gazetemizin bu imajını sürdürmeye kararlıyız.. Görüş ve önerilerinizi lütfen yazın, herşeyi bizimle paylaşın lütfen.. SAYGILARIMLA..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.