1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ali Yener'in avukat oğlundan şok açıklama
Ali Yener'in avukat oğlundan şok açıklama

Ali Yener'in avukat oğlundan şok açıklama

Attığı bir Twet sonucu FETÖ ile ilişkilendirilen ve Ayvalık'ta gözaltına alınarak tutuklanıp cezaevine gönderilen Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Ali Yener'in Avukat oğlu Tanzer Yener, burada basına çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

A+A-

* "Haydi inşallah" bir arsa satışından dolayı 15 Temmuz saat 19.30 da atılmış mesajıdır

* Borcunu ödemeyen bir gazeteci icraya verilince bu mesajı saptırmıştır

* Şamil Tayyar, gazetecinin eline tutuşturduğu düzmeceyle babamı hedef göstermiştir

* Suçun Sulh Ceza Hakimliği'ne sevki esnasında değiştirilmesiyle babam tutuklandı

* Ali Yener 2013 yılında GTO seçimlerinde cemaati yenerek meclis başkanı olmuştur

* Haksızlık çok büyük, Turkcell sistemi kapatacak, MEB Kreşimizi iptal etti

Bu iddialar çok vahim

Attığı bir Twet sonucu FETÖ ile ilişkilendirilen ve Ayvalık'ta gözaltına alınarak tutuklanıp cezaevine gönderilen Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Ali Yener'in Avukat oğlu Tanzer Yener, basına çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Haber Sabah gazetesinde çıkan açıklamada,  Babasının attığı Twet'in yanlış noktalara çekildiğini iddia eden Avukat Tanzer açıklamasında FETÖ ile bir ilişkilerinin bulunmadığı, tam aksine GTO seçimlerinde cemaat tarafından kendisinin başkan seçilmesinin engellenmeye kalkışıldığını ileri sürdü.  İşte Avukat Tanzer Yener'in yaptığı basın açıklaması:

GAZETE SAHİBİ YAPTI

Gaziantep'te babam ile aralarında hukuki uyuşmazlıklardan dolayı husumet oluşan yerel yayın yapan Güneş Gazetesi sahibi İbrahim Ay, kendisinden ve şirketinden icra yolu ile tahsil ettiğimiz alacağımızı aldığımızdan itibaren hakkımızda yanlış karalayıcı haberler yapmaktadır. İcraya konu haciz işlemi öncesinde Ali Yener ile sayfalarca röportajları, demeçleri bulunmaktadır. Yaşanan olayların en kötüsü ise 15.07.2016 tarihinde bir kısım askerin ülkemizde darbeye kalkışma yaptığı gün gerçekleşmiştir.

Babam o gün  Ayvalıktaki yazlık evinden dostlarıyla birlikte tekne ile denize açılmış günü orada geçirmiş ve gece 23 sıralarında tekrar eve gelmiştir. Uzun zamandır yaklaşık 1.5 yıldır İstanbulda gerçekleştirmek istediği bazı ticari faaliyetler yapmak istiyordu ve bunun için Gaziantepte bulunan birkaç gayrimenkulunu satmaya çalışıyordu. 1,5 yıldır satamadığı gayrimenkullerin 15.07.2016 günü satılacağı haberi emlakçısı aracılığı ile kendisine 19.30 civarı bildirilmiş, babam da bunun sevincini yaşamış, yanındaki dostları tebrik etmiş hayırlı olması dileklerini iletmişlerdir. Kendisi de bu saatlerde "Haydi inşallah" şeklinde twet atarak sevincini ve yeni gireceği iş için temenni de bulunmuştur.

HERŞEY TELEFONUN ÇEKMEYİŞİ YÜZÜNDEN OLDU

Ancak denizde hatta midilli adası açıklarında telefonun çekmemesi sonucu bahsi geçen paylaşım telefonun çekmeye başlaması sonucu karaya geldikleri saat olan 22.51 de yayınlanmıştır. Yukarıda bahsi geçen İbrahim Ay ise büyük ihtimalle açığını aradığı Ali Yener'n twitter hesabının bildirimlerini açarak bu tweti farketmiş ve bu paylaşımı ülkede gerçekleşen olayla ilişkilendirmiş, gazetesinde de GTO meclis başkanı darbeye destek verdi şeklinde haber yapmıştır. Sonrasında malumunuz olan şehir meydanlarında toplanan ve demokrasi nöbetini tutan halka karşı konuşma yapan siyasetçilerin devlet büyüklerin ikili ilişkilerini fırsat bilerek, Gaziantep demokrasi meydanında halka hitap eden milletvekili Şamil Tayyar'ın kulağına fısıldayıp elindeki düzmece belgeyi göstermiş ve Şamil Tayyarın mikrofon elindeyken bu GTO meclis başkanı böyle bir tivet atmış, devlet bunu derhal kodese atmazsa devlet değildir şeklinde konuşmasında kullanmıştır. 

BU KONUŞMAYLA BABAM GÖZALTINA ALIP TUTUKLANDI

Sonrasında ise 18.07.2016 gününde babam Ali Yener Ayvalıkta bulunduğu evinden 16.00 sıralarında gözaltına alınmış, ertesi gün tutuklanarak Burhaniye ceza infaz kurumuna sevkedilmiştir. 8 kişilik bir koğuşta; yıllardır mücadele ettiği, uğraştığı cemaat mensubu insanlarla birlikte tutuklu bulunmaktadır. Durumdan son derece rahatsızdır. Sonuç olarak bir milletvekilinin ağzından çıkan 1 cümle sonucu masum bir insanın hayatı alt üst duruma gelmiştir. Ülkenin içinde bulunduğu durumu özetleyen bir hadise yaşanmıştır.

SUÇ SULH CEZA HAKİMLİĞİ'NE SEVKİNDE DEĞİŞTİRİLDİ

Hala tutuklu bulunan babam ve aynı zamanda müvekkilimle görüşme taleplerimiz noter gönderme taleplerimiz olmasına rağmen Burhaniye cumhuriyet başsavcısı Hüseyin Tuncel aldığı talimatlar ile hareket ederek taleplerimizi reddetmiş karşılığında yazılı ret cevabı istediğimi bu karara karşı itiraz edip şikayetçi olacağımı beyan etmem üzerine bazı taleplerimiz kabul edilmiştir. Tutuklama kararına karşı itiraz etmiş olsak da red cevabı verilmiş gerekçe olarak da babamın yargılandığı suçun terörle örgütü propagandası yapmak olduğu ve bunun katalog suçlardan olduğu tarafımıza yazılı şekilde bildirilmiştir. Ancak bahsi geçen suç kanunun 7/2 maddesidir ve katalog suçlardan değildir. 7/3 katalog suçlardandır ve babamın yargılandığı suç 7/2 dir. Kaldı ki; Twitter da sadece "hadi inşallah" yazıp paylaşmanın propagandanın kelime anlamı ile uyuşmadığı, babamın fiilinin suç oluşturmadığı aşikardır. Olayın bir başka düşündürücü tarafı ise suçun sulh ceza hakimliğine sevki esnasında değiştirilmesi idi. İlk olarak suçu ve suçluyu övme suçundan ifadesi alınmış üst sınırının 2 yıl olması sebebi ile tutuklama kararının verilemeyeceği için suç değiştirilmiş terör örgütü propagandası yapılmıştır. 

TURKCELL'DEN İHTAR ALDIK, KREŞ RUHSATIMIZ İPTAL EDİLDİ

Bu süreçlerin yanında Turkcell den sistemimizin kapatılacağı ihtarını aldık. Ayın 1 i itibarı ile sistemimizi kapatacaklarını beyan ettiler. MEB tarafından kreşin ruhsatının iptal edildiği bildirimini aldık.

Çalışmakta olduğumuz bankalar teminat tutarlarını nakden depo etmemizi istedi. Ticari ve maddi olarak hız kesmeden her gün yeni bir sorunla karşılaşmaktayız. Bu süreçlerin devamı etmesi, insan hayatının malvarlığının hak ve hürriyetlerinin olmadığını gösterir en net kanıttır. Babamla 27.07.2016 tarihinde ancak görüşme izni alabildim. Boşu boşuna bir ömür geçiriyor şu an içeride ve herşeyimize müdahale ediliyor. Şu an ihtiyaç duyduğumuz tek şey doğru dürüst ve dik insanlar. Babam da ben de demokrat insanlarız. Kendisi geçen seçimlerde CHP Gaziantep milletvekilliği konusunda genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu beyle de görüşme sağlamış ve görüş alışverişinde bulunmuştu.  

GTO SEÇİMLERİNDE CEMAATİ YENEREK MECLİS BAŞKANI OLMUŞTU

Şu an cemaati bitirme operasyonunun yanında biz demokrat atatürk ilkelerine bağlı prensipli insanları da bitirme işine kalkışıyorlar. Kısacası cadı avının ilk mağdurlarındanız. Babamın cemaat veya Fetö ile hiç bir bağlantısının bulunmamasının yanı sıra GTO  seçimlerinde babamın adaylığını paralelci kesimden insanlar istememiş, seçilmemesi için ellerinden geleni yapmış, seçmenleri arayarak oy vermemesi yönünde ricalarda bulunulmuştur. Hatta babam Ali Yener 2013 yılında GTO seçimlerinde cemaati yenerek meclis başkanı olmuştur. Çabaları bertaraf ederek esnaflığı ve dostane ilişkileri ile Atatürk ilke ve inkılapları esas alarak seçimleri kazanmıştır. Bunlara rağmen kuyruk acısı olan bir gazeteci ile doldurulmuş bir milletvekilinin bir cümlesi üzerine babam bu duruma düşmüştür. Kısacası haksızlığa maruz kalmıştır. Eğer geri dönüş olursa çok daha ayrıntılı ve önemli bilgi verebilirim şeklinde açıklamada bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.