1. YAZARLAR

  2. Meral Kınacılar

  3. AKP kime teklif götürdü?
Meral Kınacılar

Meral Kınacılar

Yazarın Tüm Yazıları >

AKP kime teklif götürdü?

A+A-

Akif EKİCİ aradı... Kızgın ve kırgındı...

Belliki yazıma içerlemişti...

Öfkesine rağmen, kibarlığı ve beyefendiliği elden bırakmayarak,

-"Meral Hanım, Asım GÜZELBEY'in CHP'nin anketinde yüzde 69 çıktığı külliyen YALAN, YALAN, YALAN..." dedi.

Ben ise, -" Akif Bey, ankette bu sonuç çıkmış... Hem kaynağım sağlam... Bana söyleyen kişi kolay kolay yalan söylemez. Asım GÜZELBEY, CHP'nin anketinde yüzde 69 çıktıysa bu benim suçum olmadığı gibi, sevincim de değil...Yani tamamen YANsız ve TARAFsızım..." dedim.

Eski VEKİL, iddasını sürdürdü: -‘ Olamaz... Asla olamaz... Bu sonucu kabul edemem. Asım GÜZELBEY bu kadar şeyden sonra nasıl yüzde 69 oy alır? Sadece Suriye bataklığı bile başlı başına, Güzelbey'in oyunu düşürür. Ben bu sonuca ancak gülerim... Üstelik ben daha yeni bir ANKET yaptırdım... Bu işte bir YALAN yoksa da, mutlaka bir YANLIŞlık var" dedi.

-"Anket mi yaptırdınız?" dedim.

"Evet.. İki hafta önce sonuçlandı... Hem de anket şirketi, MAARİF'te, BALIKLI'da, SANAYİ ODASI'nın önünde durup, gelene geçene sormuyor... Ezbere bir anket değil... Oldukça detaylı ve kapsamlı bir anket. ŞAHİNBEY, ŞEHİTKAMİL, OĞUZELİ'nin köylerine kadar girdiler... Dere-tepe demeden, genç-yaşlı, kadın-erkek, zengin-fakir, işçi-işsiz, tamı tamamına 1587 kişiye ‘yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?, bundan önce oyunuzu kime verdiniz? Büyükşehirde kimi aday olarak görmek istersiniz? Diye sordular... " dedi.

-"Ya sonuç ne çıktı?"

-"Ak Parti yüzde 44, CHP ise yüzde 35 çıktı...

" Ekici'ye herkesin merak ettiği soruyu sordum;

-" Cahit BİNGÖL ve Ökkeş KIROĞLU büyükşehir için aday adaylığını aylar önce ilan etti... Bu iki CESUR yüreğin yanısıra, Siz başta olmak üzere, Abdulkadir ATEŞ, Ali PERİ, Zihni KEPKEP, Prof. Mehmet YILMAZ ve Haşim ÜSTÜNSOY'un büyükşehir için isimleri geçiyor. Aday olacak mısınız?"

-"Olabilirim de, olmayabilirim de..." -"Hala kararsızsınız...!" -"Meral Hanım, benim aday olup olmam önemli değil. Önemli olan partimin başarısı... Ben CHP'nin başarısını ŞEREFim, HAYSİYETim, ülkemin geleceği olarak görüyorum... O yüzden de adayın kim olduğunun bir önemi yok..." dedi.

Keşke, herkeste Ekici gibi 'BİZ' diyebilse... Gerçekten bravo....

KİM BU BÜROKRAT?

Ak Parti Genel Merkezi'nden üst düzey yöneticiler, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bir bürokrata teklif götürmüş... Ankara'da oturan ve aslen Gaziantepli olan bu bürokrat Ak Parti'nin adaylık teklifine sıcak bakmış... Görüşmenin ardından Başbakan'ın bu bürokratın adını da Fatma Şahin, Asım Güzelbey, Ahmet Uzer, Mehmet Tahmazoğlu vs...isimlerin yanına ankete koydurduğu ve mevcut ismi geçen aday adaylarıyla birlikte anketten çıkacak sonucu beklediği gelen bilgiler arasında... Ak Partinin üst düzey yöneticileri, bürokratın ismi konusunda ser verip sır vermiyor... Yakında kokusu çıkar...

BUNLAR DA EKLENSİN

Geçtiğimiz günlerde bazı ATAsözlerimiz Meclis gündemine taşındı... Soru önergesini veren BDP'li vekil, Fatma Şahin ve Nabi Avcı'ya, örneklediği bazı atasözlerini ırkçı, cinsiyetçi ve AŞAĞIlayıcı bulup bulmadıklarını soruyordu...

HANGİLERİ mi?

*Tarlayı düz al; kadını kız al...

*On beşindeki kız ya erde gerek, ya yerde...

*Kürdün yağı çok olunca, hem yer hem yüzüne sürer..

*Sevip dostuna, boşanıp kocana varma...

* Tarlayı taşlı yerden, kızı kardaşlı yerden...

Acemi nalbant Kürt (gavur, ahmak) eşeğinde dener kendini...

Bakan ŞAHİN ve AVCI bu soru önergesine nasıl bir yanıt verirler bilmiyorum ama, Sayın Bakanlar, bu konuyu değerlendirirken, aşağıdaki sözleri de gözönünde bulundururlarsa, ülkemizin tüm sorunları da bir çırpıda çözülmüş olur!!!

*Zemheriden sonra ekilen darıdan, kocasından sonra kalkan karıdan hayır gelmez...

*At alırsan yazın, deve alırsan güzün, avrat alırsan gezin ha gezin...

*Soğuk su, sıcak aş diş düşmanı, genç avrat koca herifin baş düşmanı.

*Yol üstüne bostan ekme el için, kocalıkta (ihtiyarlıkta) avrat alma el için.

*Ihlamurdan odun olmaz, beslemeden kadın olmaz.

*Kadının biri alâ, ikisi belâdır...

*Anan gibi saç büyüteceğine, baban gibi bıyık büyüt...

Bu demokratikleşme, daha çok atasözü götürecek gibi... Haydi hayırlısı...

Kalın Sağlıcakla..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.