1. YAZARLAR

  2. Baler Fidan

  3. AKİL’Lİ MEMUR-SEN GENEL BAŞKANINDAN AKILSIZCA SÖYLEMLER …
Baler Fidan

Baler Fidan

Yazarın Tüm Yazıları >

AKİL’Lİ MEMUR-SEN GENEL BAŞKANINDAN AKILSIZCA SÖYLEMLER …

A+A-

Efendim fıkra o ya "Kedinin biri Tanrı'dan bir günlüğüne sahibinin yerine geçmek istemiş. Tanrı kedinin isteğini kabul etmiş. Kedi sabah uyandığında kendini evin erkeği olarak yatakta bulmuş ve günü insan olarak yaşamaya başlamış. Akşam olduğunda Tanrı kediyi çağırmış:

- Ee günün nasıl geçti? İnsan olmak hoşuna gitti mi? diye sormuş.

Kedi yüzünü buruşturup başlamış anlatmaya:  

- Sabah tam kalkıp hazırlanacaktım ki bir el bir yanlarıma uzanıp şimdi olmaz, dedi. Bir baktım biri zorla bana bir şeyler yaptırıyor. Oysa biz istediğimizde olur böyle şeyler. Sonra aynanın karşısında bir bıçakla hiç gereği yokken elimi yüzümü kestim. Bu da yetmezmiş gibi otobüste yer olmadığı için yarım saat ayakta kaldım. Oysa kedi olsaydım bir yerlere sığışabilirdim. Sonra işyerinde patronum beni azarladı. Ama hiçbir şey yapamadım. Kedi olsaydım tırmığım ile haddini bildirirdim. Öğle yemeğinde ise haşlanmış sebze vardı. Tuvalete girmek için dakikalarca bekledim. Halbuki köşede işimi hemen halledebilirdim, demiş.

Tanrı şaşırmış: - Pekiyi hiç beğendiğin bir şey olmadı mı?

Kedi kötü kötü gülmeye başlamış:  - Olmaz mı demiş ve devam etmiş. Komşunun köpeğini alıp arabaya attığım gibi kentin öteki ucuna götürüp bıraktım!..."

Bebek katilinin isteği, hükümetimizin çabalarıyla oluşturulan AKİL ADAMLAR her geçen gün ipin ucunu kaçırıyor, saçma sapan sözler edip duruyor. Biliyoruz ki bunlar boşuna kullanmıyor bu söylemleri,

 Hükümet kontenjanından  heyete giren Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet GÜNDOĞDU'nun Akil adam olmak pek hoşuna gitmiş anlaşılan, dilin kemiği yok bizce dozunu kaçırmış söylemlerinin ancak ne mümkün bunu Sayın AKILLIYA anlatmak, aklınca kendi gibi düşünmeyen yada kendini anlayamayanları hayvan hatta hayvandan daha kötü mahlukat ilan etmiş. Görmemişin oğlu olmuş misali...ancak millet tamamen tersini telaffuz ediyor.

N'olmuş derseniz, Sn.Başkan kendi rivayetlerine göre Ardahan'da çözüm sürecini anlatmak için dağ taş demeden gezerken bir çobanla karşılaşmış çoban ;  " başkanım biz bayram ediyoruz, sığırların bile yüzü güldü, yaylaya çıkacaklar" demiş , sanırsınız o bölgelerde hiç yaylaya çıkılmıyordu, oda gülüp " bak çözüm sürecini hayvanlar bile  anlamış da bazı insanlar anlamıyor"  diye gülmüş.

Kolay değil koca Türkiye'nin AKILLI ADAMI olmak, bu role uygun hareket etmek gündemi sulandırmak için hareketler çizmek lazım başkanın bu manevralarını 2013 Toplu Sözleşme Masasından hatırlıyoruz O da gereğini yapıyor.

Ancak çok  kaptırmış  rolüne ,fıkradaki kedi misali bir sendika genel başkanı olduğunu unutmuş, sendikasına üye olupda kendi görüş ve düşüncelerine katılmayan insanlar olacağı  aklına gelmemiş.  Benim tanıdığım benim gibi düşünen onlarca Memur-Sen'li var.

Malumunuz başından beri açılım ve çözüm süreci adı verilen bölünme yıkım politikalarına destek vermeyen başkan deyimiyle HAYVANLARDANIZ kendi çapımızda yanlışları ve neden karşı olduğumuzu anlatıyor, bu yanlıştan dönülmesini tavsiye ediyoruz.

Bu teklifimiz hala geçerli..

Hepimiz ülkemiz de huzur istiyoruz,  kan  akmasın,  analar ağlamasın diyoruz ancak bunu çözmek için uğraşanlar gerçek hayvanlarla yamyamları karıştırmamalı.

Kundaktaki bebeklere kurşun sıkan, öğretmenleri bayrak direğine asan, askere polise kahpe pusular kurup şehit edenlere masum insan muamelesi yapıp, olup bitenlere tahammül edemeyenleri aşağılayanlar vicdanlarını bir kez daha yoklamalıdır.

İleride ülkemiz adına daha kötü sonuçlar doğuracak yanlış yöntemlere ses çıkarmak kasıt yoksa yanlış algılanıp anlatılmamalı.

Başbakan da bu süreci desteklemeyen bizleri "çapulcu " ilan etmiş, biz çapulcular tepki göstermiştik, Başkan hayvan ilan etti, kötü söz sahibine aittir deyip kendimizi teselli ediyoruz Sn. başkanı söylemiyle baş başa bırakıyoruz.

Şimdi hep baraber  merak ediyoruz  Sn.Gündoğdu'nun sendikasından kendi gibi düşünmeyen, anlayışsız  kaç  hayvan çıkacak...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.