1. YAZARLAR

  2. Mehmet Nacar

  3. Akil mi, Vekil mi?
Mehmet Nacar

Mehmet Nacar

Yazarın Tüm Yazıları >

Akil mi, Vekil mi?

A+A-

Akil sözcüğünün sözcük anlamı akıllı demektir. Ancak bu sözcüğün çağrıştırdığı daha derin anlamlar var. Akil zekâ derecesi yüksek, zekâsını iyi ve olumlu kullanan, çağın genel kültürü açısından donanımlı ve en önemlisi de mantığı sağlam, vatan millet duyguları gelişmiş adamlar demektir.

Akil insanlar olarak seçilip il il dolaşanlar bu özelliğe sahip kimseler mi?

Hayır.

Akillerin yüklendiği görev Sayın RTE'nın vekili olarak onun düşüncelerini halka kabul ettirmek. Peki bu insanlar böyle bir ikna yeteneğine sahip mi?

Hayır.

Halkın takdir ettiği, güvendiği, iyi niyet ve dürüstlüklerinden emin olduğu kişiler mi?

Hayır.

Zaten kendilerinin herhangi bir iyi niyeti de yok. Sadece Sayın Başbakanın verdiği görevi yerine getirme çabasındalar. Bunların arasında öyleleri var ki, özellikle seçilmişler. Geçmişte söyledikleri sözlerin Türk Halkı tarafından kabul görmesi mümkün değil. Gittikleri illerde kabul göreceklerini sanmıyorum. Zaten gittikleri birkaç ilde yoğun tepkilerle karşılaştılar. Bu akillerden bazılarının geçmişte söyledikleri sözlerden bir demet sunalım.

Yılmaz Erdoğan; 2008 yılında ölen PKK'lılar için şehit sözünü kullandı.

Kadir İnanır; Apo karakterini canlandırdığı yasaklı İsyan filminde oynadı. ‘'PKK'lılar neden kardeşimiz olmasın? PKK bir Kürt partisidir dedi.''

Mithat Sancar, Ali Bayramoğlu, Hasan Cemal; Bunların PKK'nın yan kuruluşu olan DPI toplantılarında adları geçmekte.

Murat Belge; ‘'Devletten ordudan yana değil de dağdaki Kürt'le birlikte yaşamak isterim'' diyen kişidir.

Doğu Erbil; ‘'PKK'lı da asker de bu ülkenin evladı. Bir şehit tutturdular gidiyorlar. Ne şehidi Allah aşkına'' diyen şahıstır.

Mahmut Arslan; PKK'yı finanse ettiği konusunda bir belge ortaya çıktı.

Hilal Kaplan; ‘'Türk Bayrağının adı değişmeli.'' Diyen kişidir.

**

Akil insanlar adı altında il il dolaştırılan bu insanların akillik neresinde? Bunlarda akil vasfı yok. Halkı aldatmak için sahneye sürülmüş kuklalar bunlar. Aralarında AKP yandaşı ve AKP pınarından beslenen gazetecileri saymıyorum. Kim olduklarını herkes biliyor zaten.

Acaba bu artistleri seçerek akil insanlar adıyla Anadolu'ya dağıtanlar akil midir? Hiç sanmıyorum. Eğer onlar akil olsalar bu artistlerin aşağıya aldığım konuları Türk Milletine kabul ettiremeyeceklerini idrak etmiş olurlardı.

Resmi bayramların sembolik düzeyde kutlanması.

Resmi kurumlardan TC ibaresinin kaldırılması.

Anayasadan ‘'Türk Halkı'' ibaresinin kaldırılması kl, bu ibare kaldırılırsa devletin adından da Türk ve Türkiye sözünün çıkarılması gerekmekte. (Anadolu Cumhuriyeti olabilir mi acaba?)

Başkanlık sisteminin getirilerek ülkenin eyaletlere bölünmesi. Bu şekilde ülkenin bir bölümün Kürdistan eyaleti olarak belirlenmesi. (Bunun devamında özerklik ve bağımsızlık gelecektir)

Yeni anayasa ile azınlıktaki Kürt halkının çoğunluktaki Türk halkına hükmetmesinin sağlanması.

Bülent Arınç'ın dediği gibi PKK silah bırakırsa bebek katilinin ev hapsine alınması. Sonra da kitabına uydurulupp serbest bırakılması. Kürdistan eyaletinin başına getirilmesi.

Bunlara eklenecek daha bir sürü madde var. Bütün bunları Türk halkına kabul ettirecek kadar akıllı, kabul edecek kadar da aptal kim var ülkede?

**

Madalyonun görünmeyen diğer yüzüne gelince;

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Tevrat'a göre Arz-ı Mevut'tur. Yani vaat edilmiş topraklardır. Bu topraklar üzerinde kurulacak fason Kürt devleti kısa sürede İsrail sınırları içine alınacaktır. İşte bunun için İsrail Türkiye'den özür diledi. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez değil mi?  Silah bırakacağı iddia edilen PKK'lılar zaten ülke dışında, kuzey Suriye'de Kürt bölgesini ele geçirmek ve Barzani yönetimine bağlamak için halen çarpışmaktalar. Hem Türkiye'de hem Suriye'de bu işi yürütecek güçten yoksunlar. Suriye acil durum arzettiğinden Türkiye terörizmi geçici olarak askıya alınmıştır.

Bu durumda akil insanlara verilen görev halkı kandırma ve inandırma görevidir.

Türklerle Kürtler arasında herhangi bir sorun yoktur. Sorun Avrupa Birliğinde, Sevr'de ve İsrail ile Amerika'dadır.

Bu artistlerin ikna yeteneği varsa dört gruba ayrılıp Barzani, İsrail, Avrupa Birliği ve Amerika'ya gönderilmeleri gerekir. Çünkü bu ülkeler onay vermeden PKK Terörü asla bitmeyecektir.

 Sözün kısası; ‘'Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete.''

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.