1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK PARTİ 10 MİLLETVEKİLİ ÇIKARIR
 AK PARTİ 10 MİLLETVEKİLİ ÇIKARIR

AK PARTİ 10 MİLLETVEKİLİ ÇIKARIR

*Halk muhalefete yeter artık diyor*Fatma hanımdan şikayetçi olan görmedim*Ümit Özdağ'dan parti tabanı sıkıntılı*Celal Doğan'a CHP'liler çok tepkili Ak...

A+A-

*Halk muhalefete yeter artık diyor

*Fatma hanımdan şikayetçi olan görmedim

*Ümit Özdağ'dan parti tabanı sıkıntılı

*Celal Doğan'a CHP'liler çok tepkili

 Ak Parti Gaziantep Milletvekili ve adayı Mehmet Erdoğan, seçim çalışmalarını değerlendirdi. Erdoğan gittiği, gezdiği yerlerde halkın nabzını yokladığını belirterek, "Halkta şunu görüyorum, muhalefete yeter artık diyor. Laf kalabalığına boğmayın, hükümet çalışsın, bize hizmet getiriyor diyor. Ak Parti'nin 10 alma ihtimali var. CHP oylarını HDP'ye kaptırıyor. HDP barajı aşamazsa Ak Parti 10 milletvekili çıkarır. CHP 1, MHP 1 olur. Bunları ben söylemiyorum, vatandaşın söylediğini söylüyorum" dedi.

 BEN BAŞLATTIM

 Seçim çalışmalarının çok iyi gittiğini, şahsının yatırımları nedeniyle özellikle Araban'da, çok sevildiğini, kendisine karşı aşırı bir sempati olduğunu belirten Mehmet Erdoğan, "Araban Ak Parti'den önce ihmal edilmişti. İktidarımızla birlikte Yavuzeli'ne, Araban'a sahip çıktık, barajlar, yollar yapıyoruz. Bölgeye 50 yıllık ihtiyacı karşılayacak barajlar yapılıyor. Bu barajlardan iki tanesinin temelini attık. 2 tanesinin de temeli önümüzdeki yıl atılacak. Barajlar Yavuzeli, Araban, Besni, Pazarcık ve Gölbaşı'nın topraklarını sulayacak. Bölgeye yılda 250 Milyon TL katma değer girecek. Üstelik topraklar cazibeyle sulanacak. Bölgede daha önce hiç baraj yoktu. Ben başlattım. İki barajın temeli 1 yıl önce atıldı. Barajlardan biri Araban Ardıl, biri Çetintepe Barajı, Gölbaşı'na yapılıyor. İki baraj da Çat ve Harmancık barajları ise Araban'da yapılacak. Bu iki barajın da önümüzdeki yılın sonunda temeli atılacak" diye konuştu.

 HALK, MUHALEFETE YETER DİYOR

Yaptıkları hizmetlerle Arabanda ve Yavuzeli'nde oy oranlarını büyük oranda artıracaklarını belirten Erdoğan, "Gördüğüm bu. Halkta şunu görüyorum, muhalefete yeter artık diyor. Araban ve Yavuzeli'nde halk muhalefete yeter diyor. Laf kalabalığına boğmayın, hükümet çalışsın, bize hizmet getiriyor diyor. Ak Parti'nin 10 alma ihtimali var. CHP oylarını HDP'ye kaptırıyor. HDP barajı aşamazsa Ak Parti 10 milletvekili çıkarır. CHP 1, MHP 1 olur. Bunları ben söylemiyorum, vatandaşın söylediğini söylüyorum. Bu bölgedeki halk öyle bakıyor. Araban, Yavuzeli halkı diyorki sonuç böyle olur diyor. Halkın görüşü bu. Tabi Gaziantep'in her tarafı aynı durumda. 1 haftadır bölgedeyim bölgenin nabzını anlatıyorum" dedi.

 FATMA HANIM'DAN ŞİKAYETÇİ GÖRMEDİM

'Halk belediye hizmetlerinden çok memnunlar. Fatma hanımdan şikayetçi olan görmedim' diyen Erdoğan, "Özel idarenin görevini de üstlendi. Çok başarılı götürüyor. Hem kırsala, hem merkeze muazzam hizmet götürüyor. İlçe belediye başkanları da başarılılar, kendi aralarında entegrasyonu çok güzel sağlamışlar. Hizmet gitmeyen bir yer yok. Halk muhalefete yeter diyor. Muhalefet gezmesin, bizi rahatsız etmesin diye bir anlayış var" dedi.

CHP'LİLER ÇOK TEPKİLİ

HDP Gaziantep 1. Sıra Milletvekili Adayı Celal Doğan ve MHP Gaziantep 1. Sıra Milletvekili Adayı Ümit Özdağ için ise Erdoğan, "Celal Doğan'a sıcak bakan yok. CHP'liler çok tepkili. Bunda Celal Doğan'ın daha önceki söylemleri etkili. Ümit Özdağ'dan dolayı da parti tabanı sıkıntılı. Bir yabancı daha getirdiler diyorlar. 4-5 milletvekili çıkarsa parti 1 yabancıyı kaldırır. Tek vekil çıkarıyor o da yabancı. Taban ondan rahatsız" şeklinde konuştu. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum