1. YAZARLAR

  2. Doğan Özdinç

  3. ADRESE TESLİM İHALE
Doğan Özdinç

Doğan Özdinç

Yazarın Tüm Yazıları >

ADRESE TESLİM İHALE

A+A-

Gaziantepte yurt kapasitesinin yetersiz olması ve fahiş kiralar üzerine isyan eden üniversite öğrencilerinin sesi duyuldu... Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi ve  Yurt- Kur yurt kapasitelerini arttırmak için ortak hareket edecek… Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantepte öğrenim gören üniversiteli öğrenciler için yeni yurtlar inşa edeceklerini söyledi… (BASIN)

Bu haber; öğrencilerimiz için sevindirici olması yanında, başkalarını da sevindirmiş olduğunu biliyor musunuz? İhale şartnamesini dikkatle okuyunca, kimlerin binaları veya “önceden şartnameye göre hazırlanmış projeleri” gündemde olacak?

Türkiyenin birçok il ve ilçesinde olduğu gibi, Kiralanacak yurt binaları Gaziantep merkez ve Nizip ilçemizde… Şartnamedeki maddelere bir göz atalım…

Müracaatlar “proje aşamasında veya natamam bina olabilir.” Ancak natamam binalar şartname ekindeki oda tipine ve diğer şartlara uygun hale getirilmesi koşulu ile Kuruma teklif edilecektir. Şartnamede belirtilen oda tiplerini ve diğer teknik şartları sağlamayan proje ve binalar değerlendirme dışı bırakılacaktır. Uygun bulunan projelerin “kira tespitleri” Kurum tarafından yapılacaktır. Arsanın “imar durumu yapılacak projeye aykırı olmamalıdır.” Aykırı olanlar değerlendirme dışı bırakılacaktır.

Üniversiteye “yürüme mesafesinde veya tek toplu taşıma vasıta ile ulaşımın sağlanacak yerde olması” gerekmektedir. (Ankara-İstanbul-İzmir illeri hariç)

Ön protokolle Kuruma kiralanması teklif edilecek yurtların odaları 3 veya 4 Kişilik olacak, WC, duş, lavabo bölümleri oda içerisinde düzenlenecektir. Yatak odaları şartnamede belirtilen oda tiplerinden birine uygun olmalıdır. Teklif edilecek “yurtların donanımı Kurum tarafından yapılacaktır.” 

Ön protokolle Kuruma kiralanması teklif edilecek yurt projesinin kapasitesi bazalı sistemle illerde “400 ilçelerde ise 300 ve üzeri” olmalıdır. Şartname özü bu…

Üniversiteye yakın, imar durumu tadilat ile değiştirilmiş (İMAR PLANINDAÖĞRENCİ YURDU YAZILI ), yürüme mesafesinde, (GAÜN arka kapısı karşısında) ve projesi “şartnameye tıpa tıp uyan” neresi olabilir? 

Elbette TURGEV arsası… Başkaları heveslenip, ihale için arsa ve proje telaşına düşüp arsa ve bina aramasın diye hatırlatmağa çalıştım… 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.