1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Adı bulvarda yaşayacak
Adı bulvarda yaşayacak

Adı bulvarda yaşayacak

Adı bulvarda yaşayacak

A+A-

SEÇ firmasını kurmasının yanında, Gaziantepspor Kulüp Başkanlığı, TÜRSAB BYK Başkanlığı ve Gaziantep Futbol İl Hakem Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunan, Gaziantep’e büyük emekler veren hayırsever işadamı merhum M. Saip Konukoğlu’nun isminin verildiği bulvar, düzenlenen törenle açıldı. Saip Konukoğlu'nun yakınları törende hem hüzün hem de gurur yaşadı.

KONUKOĞLU AİLESİ TÖRENDEYDİ

Bir süre önce Büyükşehir Belediyesi Meclis kararı ile Karacaahmet Mahallesi 38025 Nolu caddeye ismi verilen ’Mehmet Saip Konukoğlu Bulvarı’, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeki Konukoğlu, GSO Yönetim Kurulu Başkanı, SANKO Holding Yönetim Kurulu Üyesi Adil Konukoğlu, merhum Saip Konukloğlu’nun oğulları Ömer, Settar ve Mehmet Konukoğlu, kızı Günal, ailesi ve yakınlarının yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Selami Yetkinşekerci, Genel Sekreteri Fuat Özçörekçi, Genel Sekreter Yardımcısı Settar Çanlıoğlu ve GASKİ Genel Müdürü Fahrettin Uslusoy da katıldı.

BÜYÜK KAYIP

Büyükşehir Belediye Başkanı As ım Güzelbey konuşmasında, her ölümün erken olduğunu dile getirerek, ‘ ’Saip Bey’in yaşının kaç olması önemli değil. Bu memleket için büyük bir kayıp ve erken ölümdür. Saygın, herkesin yardımına koşan, mümtaz bir insandı. Bizim ülkemizde insanlar genelde öldükten sonra hatırlanır. Ancak Saip Bey hayatta iken kıymeti biliniyordu. Bu açıdan biz Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi olarak O’nun adının yaşatılması için bir bulvara isminin verilmesini önerdik” dedi.’’ dedi.

BELEDİYEYE BÜYÜK YARDIMLARI OLDU

İsmi için en güzel yerin kendi işyerine yakın olan bir yerde olmasının daha doğru olacağını düşündüklerini ve doğrultuda otogarın hemen yanı başındaki bir caddeye “Mehmet Saip Konukoğlu Bulvarı” isimini verdiklerini belirten Güzelbey, Saip Konukoğlu’nun otogarın yapımında ve özelleşmesinde kendilerine çok yardım ettiğini kaydetti. Otogarın özelleşmesindeki sıkıntıların çözümüne Saip Bey’in yardımcı olduğunu ifade eden Güzelbey, “Biz otogarın içindekilerini devrettik. Elde ettiğimiz para ile de Tugay Kavşağı’ndan Beylerbeyi’ne giden yolu yaptık. Otogarı sattı diye de birçok eleştiri aldık. Ancak bize bu dönemde en büyük yardımı rahmetli Saip Ağabey yaptı. Biz de O’na vefa borcumuzu ödemek istedik. Ama O bu sevinci çok tadamadan hayata gözlerini yumdu. Allah mekanını cennet eylesin, nur içinde yatsın" dedi.

ACIMIZ SONSUZ

Belediye Meclisi’nde bu fikri açtığı zaman bütün herkesin kendisine teşekkür ettiğini söyleyen Güzelbey, ""Arkadaşlar bana ne kadar iyi düşünmüşsün, sağlığındakiyken böyle bir şeyi yapalım’ diye. Meclis’ten karar geçti, ama isim vermek ne kadar acıdır ki ölümünün 40. gününe denk geldi. Acımız sonsuz, üzüntülüyüz, hepimizin başı sağ olsun, Saip Abimiz nur içinde yatsın, Allah rahmet eylesin. Kalanlarına, ailesine, sayın eşine, çocuklarına ve onu sevenlerine baş sağlığı diliyorum" dedi.

FUTBOL CAMİASININ DUAYENİYDİ

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu da, Saip Konukoğlu’nun her zaman fikirlerinden yararlandığıkları çok iyi amca olduğunu, Gaziantep’e özellikle spor ce sosyal alanda çok önemli katkılar sağladığını anlattı. Konukoğlu, şunları paylaştı:‘’Futbol camiasında duayen olarak tanınan, saygı gören, fikirleri dikkate alınan birisiydi. Herkes tarafından sevilen, mütevazı tavırları ile küçüğünden büyüğüne herkesin hatırını sayan, halkla bütünleşen, iyi bir Gaziantep sevdalısıydı. Bizim kültürümüzde amca baba yarısıdır. Saip Konukoğlu’nu her zaman bizlere iyi bir amca, Gazianteplilere iyi bir ağabey, çocuklarına iyi bir baba ve dostlarına iyi bir arkadaş olmuştur" dedi.

BU SEVİNCİ BİR GÜN YAŞADI

Saip Konukoğlu’nun bu özelliklerini dikkate alan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Asım Güzelbey ve Belediye Meclisinin değerli üyelerine teşekkür eden Konukoğlu, ‘’Büyükşehir Belediye Meclisi, Saip Amcamın vefatından 3 gün önce adının bu bulvara verilmesini kararlaştırmıştı. Bu sevinci bir gün yaşayan rahmetli amcam, geçirdiği rahatsızlık sonrasında hayatını kaybetmişti. Kadirbilir anlayışla amcama bu ailemize bu mutluluğu yaşatan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Asım Güzelbey başta olmak üzere, Büyükşehir Belediye Meclisimizin değerli üyelerine candan teşekkür ederim" dedi. Konuşmaların ardından, dualar eşliğinde bulvarın açılışı gerçekleştirildi.

MEHMET SAİP KONUKOĞLU:

Gaziantep’te 1937 yılında doğan Mehmet Saip Konukoğlu, merhum Zekeriya Konukoğlu ve merhume Firdevs Konukoğlu’nun oğlu, SANKO Holding’in kurucusu Sani Konukoğlu ve Mahmut Konukoğlu’nun kardeşiydi. İş hayatına kilimcilikle başlayan Saip Konukoğlu, 5 Mart 1972’de, bugün Türkiye’nin önde gelen karayolu yolcu taşımacılığı firmalarından SEÇ Otobüs ve Turizm İşletmesi’ni kurarak, sektöre farklı bir boyut kazandırmıştı. Tüm Spor Adamları Derneği Onursal Başkanı olan Mehmet Saip Konukoğlu, değişik tarihlerde Gaziantepspor Kulübü Başkanlığı, TÜRSAB BYK Başkanlığı ve Gaziantep Futbol İl Hakem Kurulu Başkanlığı görevlerini yapmıştı. Gaziantepspor’u 1. Lige çıkaran başkan olarak kırmızı siyahlılara gönül verenlerin her zaman sevgi ve saygısına mazhar olan Mehmet Saip Konukoğlu’nun ismi, 10 Haziran’da, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde alınan kararla bir bulvara verilmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.