1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 130 milyon TL'lik yatırım
130 milyon TL'lik yatırım

130 milyon TL'lik yatırım

Turkcell ve Turkcell Superonline’dan Gaziantep’e 130 milyon TL yatırım yapıldı.Turkcell Superonline, dört yıl önce fiber internet hizmetiyle tanıştırdığı...

A+A-

Turkcell ve Turkcell Superonline’dan Gaziantep’e 130 milyon TL yatırım yapıldı.

Turkcell Superonline, dört yıl önce fiber internet hizmetiyle tanıştırdığı Gaziantep’i geleceğin akıllı şehirleri arasına katacak ve küresel rekabette öne çıkaracak altyapı yatırımlarını sürdürüyor.

IŞIK HIZINDA İNTERNET

Dijital dünyada hayatı kolaylaştıran vazgeçilmez teknoloji ortağı Turkcell Superonline, gerek Türkiye genelinde gerekse Güneydoğu’nun sanayi ve ticaret merkezi Gaziantep’te günümüzün lider internet teknolojisi fibere yönelik yatırımları ile bu altyapıyla sunulabilecek ürün ve hizmetleri çeşitlendirme çalışmalarını anlattığı bir basın toplantısı düzenledi. 

GAZİANTEP BÜYÜYEN BİR ŞEHİR

Şehirler için yeni bir gelişme alanı olan akıllı şehircilik uygulamaları konusundaki çalışmalara verdikleri önemin de altını çizen Erkan, “Bu akıllı şehirleri şimdiden inşa etmek için hem dünyada hem ülkemizde önemli çalışmalar yapılıyor. Gaziantep de bölgesinde hızla büyüyen, sanayi ve ticarete yön veren bir şehir olarak, bu konuda öncü rol üstlenme potansiyeline sahip. Biz de bu doğrultuda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin 30 hizmet binası arasında en hızlı iletişimi sağlayacak altyapıyı sunuyoruz”  dedi.

27 BİN MÜŞTERİ

Turkcell Superonline Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata ise, Gaziantep’i 490 kilometresi şehir merkezinde olmak üzere toplam 885 kilometre fiber ağla donattıklarını belirterek, “4 yıl önce başladığımız yatırımların ardından bugün İbrahimli, Karataş, Güvenevler semtlerinin yanı sıra Merveşehir, Seyrantepe ve Beykent’teki TOKİ konutlarında 88 bin ev ve işyerinin kapısına kadar 1000 Mbps hızında fiber internet hizmetini ulaştırdık. Halihazırda 27 bin fiber müşterimiz, 14 bin ses müşterimiz bulunuyor” dedi.

TÜKETİM NE KADAR ?

Gaziantep’te fiber kullanım alışkanlıklarına ilişkin verileri de paylaşan Özata, şehirdeki müşterilerinin tamamına yakınının limitsiz paketlerden yararlandığını, müşteri başına ortalama hızın saniyede 24,86 Mbps; ortalama kullanım miktarının ise 31,60 GB olduğunu, en çok data kullanan müşterilerin Karataş, İbrahimli ve Güvenevler’de yaşadığını anlattı.

85 SAATLİK EĞİTİM

Ceyhun Özata, telekomünikasyon gibi çok sayıda müşteriye temas eden bir sektörde kaliteli altyapıyı, müşteri odaklı bir hizmet anlayışıyla tamamlamanın önemini vurgulayarak, Gaziantep’te geçen yılın Ağustos ayında ikinci Turkcell Superonline Abone Merkezi’nin (SAM) açıldığını söyledi. Bu merkezlerde şehir sakinlerinin ihtiyaç duyduğu her türlü ürün ve hizmeti bir arada sunduklarını belirten Özata, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Gaziantep’teki SAM’larımızdan Megatech, 2013 yılındaki performansıyla şirket içinde satış performans ödülüne layık görüldü. Burada hem çalışanlarımızın çabası ve azmi hem de Gaziantep halkının teknolojiye yakın ilgisinin önemli rol oynadığını söyleyebiliriz. SAM’larda müşterilerin beklenti ve taleplerini doğru şekilde karşılamak için çalışanların eğitimine özel önem veriyoruz. Tüm Türkiye’de saha ekibinde 2 bin çalışanımız bulunuyor. 2013 yılında yaklaşık 1.700 kişiye toplam 32 bin saat eğitim verdik. Bu sene ise 2.700 kişiye toplamda 85 bin saatlik eğitim vermeyi hedefliyoruz”

ANTEPİA TERFİ ETTİ

Özata, bölgeye yaptıkları yatırımlarla Gazianteplilerin her türlü iletişim ihtiyaçlarını en hızlı ve kaliteli şekilde karşılamak için çalıştıklarını ifade etti. Gaziantep’e yeni bir yaşam alanı sunan ve Mart ayında hizmete açılan Antepia projesi kapsamında, ilk etabın tamamına fiber internet hizmeti vermeye başladıklarını söyleyen Özata, diğer etaplardaki Gazianteplilere de 1000 Mbps hızında internet sunmak için çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.   Organize Sanayi Bölgesi’nde de 450 firmaya ulaşan 52 kilometrelik fiber altyapıya sahip olduklarını belirten Özata, özellikle ekonominin belkemiği olan KOBİ’lere maliyeti düşürecek, hizmet kalitesini artıracak katkılarda bulunmayı hedeflediklerini aktardı. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.